Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Zvyky, ktoré zvýšia vašu produktivitu

Očakáva sa od vás, že budete produktívni v práci aj doma. Možno cítite nespokojnosť s tým, aká je úroveň vašej produktivity. Chcete si ju zvýšiť? Potom si osvojte nasledujúcich desať zvykov, ktoré vám určite pomôže k zlepšeniu.

1. Plánujte – vyhraďte si čas a vytvorte si plán na mesiac, na týždeň a na deň. Budete presne vedieť, čo máte robiť a tým pádom budete produktívnejší. Snažte sa denný rozvrh plánovať čo najpodrobnejšie.

2. Dobre sa vyspite – základom je, aby ste do práce odchádzali plní energie. A k tomu je dôležité, aby ste sa dobre vyspali. Kvalitnejší spánok prospeje vašej produktivite, ale aj vášmu duševnému a fyzickému zdraviu.

3. Stanovujte si priority – zostavte si zoznam svojich cieľov a priorít. Aby ste boli produktívnejší a úspešnejší, musíte najskôr pracovať a prioritách vyššej dôležitosti.

4. Pracovisko majte čisté a prehľadné – ak si upracete svoje pracovisko, môžete byť 1,5-krát produktívnejší. Neporiadok spôsobu, že sa cítite viac stratení a začnete strácať naraz produktivitu aj motiváciu.

5. Pracujte rozumnejšie, nie tvrdšie – jedna štúdia dokázala, že ľudia pracujúci 56 hodín týždenne toho vyprodukovali rovnaké množstvo ako ľudia pracujúci 70 hodín týždenne. Kľúčom k produktivite nie je tvrdá práca, ale rozumná.

6. Neodkladajte povinnosti na neskôr – môžete sa vyhovárať na veľa vecí, prečo práve teraz nie je ideálny čas na danú úlohu a prečo by ste ju mali odložiť na neskôr. Nerobte to však. Buďte odhodlaní a disciplinovaní.

7. Nezabudnite na prestávky – každú hodinu a pol by ste si mali dať kratšiu prestávku, rozhýbať sa a dať priestor mysli na vydýchnutie. Na obed si dajte prestávku dlhšiu, a keď to potrebujete, na 15-20 minút si zdriemnite.

8. Využívajte prirodzené svetlo – pracujte blízko okna, ktoré vám poskytne prísun denného, prirodzeného svetla. Štatisticky sú ľudia, ktorí pracujú pri okne, o 12% produktívnejší. Prospeje to aj vašej pamäti.

9. Vypnite si mobilný telefón – najväčším rozptýlením v súčasnej ére je mobilný telefón. Nejde len o telefonáty či textové správy, ale aj upozornenia na sociálne siete či aplikácie. Niekedy stačí pohľad na mobil a už túžite uchopiť ho do rúk.

10. Cvičte – cvičenie má pozitívny vplyv na vaše telo fyzicky i duševne. Pomáha vám dobiť baterky, prečistiť myseľ, znížiť vplyv stresu a zlepšiť vašu koncentráciu. Postačí pritom 20 minút denne.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist