Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

5 tipov pre tých, ktorí si chcú zarobiť na internete

Internet a moderné technológie poskytujú veľkú príležitosť pre podnikavých ľudí, pre ktorých je zarábanie v digitálne ére požehnaním. Ak aj vy chcete zarábať na internete, musíte najskôr ovládať základy.

Tak ako to vo väčšine prípadov platí aj v bežnom živote, aj o úspechu pri podnikaní na internete rozhoduje nasledujúcich päť faktorov:

1. Musíte riešiť problém – čo už je to v offline svete alebo v online svete, zákazník nechce kúpiť produkt alebo službu, on chce kúpiť riešenie. Má nejakú potrebu, ktorú chce naplniť. Má nejaký problém, ktorý chce vyriešiť. Riešenie problémov a napĺňanie potrieb je základom podnikania. Ak neriešite skutočný problém, nebudete úspešní.

2. Nemôžete stratiť koncentráciu – pri podnikaní na internete sa ľahšie stráca koncentrácia a smer ako pri podnikaní v reálnom svete. Preto si dajte dvakrát väčší pozor na to, aby ste zostali koncentrovaní. Stanovujte si ciele, tvorte si plány a disciplinovane ich napĺňajte.

3. Musíte sa neustále zlepšovať – ak chcete, aby bol váš úspech trvalý, nesmiete pustiť nohu z plynu a musíte sa naďalej zlepšovať. Musíte sa učiť, musíte svoje produkty či služby inovovať. Dbajte na nové trendy, na zmeny v zákonoch, na konkurenciu... Čítajte knihy, časopisy, chodievajte na konferencie, absolvujte kurzy. Prijmite každú príležitosť na zlepšenie seba i firmy.

4. Spoznajte konkurenciu – spoznajte svoju konkurenciu a na základe získaných poznatkov zlepšujte svoje produkty tak, aby ste boli lepší. Skúste nájsť konkurenčnú výhodu. Najlepšie takú, ktorá sa ťažko replikuje. Ak je konkurent biedna v zákazníckych službách, odlíšte sa od neho práve excelentným kontaktom so zákazníkmi.

5. Musíte sa poučiť sami zo seba – neopakujte rovnaké chyby dvakrát. Ak urobíte nejakú chybu, ak v niečom zlyháte, využite to vo svoj prospech a poučte sa z toho. Nebojte sa robiť chyby, ale neopakujte ich.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist