Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Tri prekvapujúce cesty k vyššej sebadôvere

Ľudia v súčasnosti často zabúdajú na skutočné uspokojenie a šťastie. Ste spokojní so svojím životom? Väčšina ľudí nie je. Obávajú sa toho, ako ich vnímajú druhí a sami pred sebou nemajú o sebe dobrú mienku. Chýba im sebadôvera.

Niekto sa narodí s veľkým sebavedomím, niekomu chýba aj napriek tomu, že je v situácii, ktorú by iní označili za viac ako dobrú. Niekto naberie sebadôveru skúsenosťami ľahko, niekto sa s tým trápi. Ak by ste chceli zvýšiť vašu sebadôveru, možno vám k tomu pomôžu aj tieto tri spôsoby:

1. V prvom rade neklamne sami seba
Nesnažte sa byť niekým, kým nie ste. nenamýšľajte si, že ste niekým iným. Vystúpte z radu a zvýšte si sebadôveru tým, že akceptujete to, ako na tom ste. Naučte sa to na sebe zbožňovať. Sebavedomá osoba je tá, ktorá dobre vie, ako na tom je a či je v dobrej alebo zlej situácii, má sa rada v takom obraze. Nebojí sa, čo si o nej druhí hovoria. je taká ako je a nikto ju nedonúti zmeniť sa. Väčšina ľudí sa však snaží zapadnúť do masy a prispôsobuje sa tomu, čo o nich ľudia hovoria, prípadne si myslia, čo hovoria, aj keď to v skutočnosti nemusí byť pravda.

2. Žite život zo svojej perspektívy
V tomto smere musíte byť trochu egoistickí a nemyslieť na druhých. Nemôžete sa strachovať o to, čo si o vás myslia druhí ľudia. Obzvlášť to platí, ak ide o ľudí, ktorých ani nepoznáte. Oni nežijú váš život. Kto ho žije? No predsa vy! Preto ho musíte vnímať zo svojej perspektívy. Každé ráno sa pozrite do zrkadla a povedzte si, že budete žiť svoj život podľa svojich predstáv a veci, ktoré si o vás myslia druhí, sú nepodstatné. Ak niečomu veríte, robte to aj napriek tomu, že vás druhí budú považovať za blázna. Nezáleží na tom. Nie je to ich život.3. Každý deň sa snažte vydať zo seba to najlepšie
Bez ohľadu na to, o čo ide, snažte sa zo seba vydať to najlepšie. Keď hráte s priateľmi futbal, hrajte naplno. Keď sa učíte cudzí jazyk, urobte maximum preto, aby ste sa ho naučili. Vždy sa snažte zlepšovať pre seba. Pracujte na sebe nie pre druhých, ale pre seba. Pri všetkom, čo robíte, vydajte maximum. To z vás spraví lepšiu osobu, ktorá si začne veriť a naberie sebadôveru. Ľudia sa na vás budú pozerať s rešpektom a vás už nebudú musieť trápiť pocity menejcennosti.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist