Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Tieto 3 tipy vám pomôžu prekonať strach zo zlyhania

Bráni vám strach zo zlyhania urobiť kroky, ktoré by vás mohli potenciálne doviesť k lepšiemu životu? Už veľakrát v živote sme zažili veci, na ktoré sme sa necítili pripravení a teraz ich vnímame ako niečo samozrejmé. Pravdepodobne sa tak raz budete cítiť aj o veci, ktorú sa bojíte urobiť teraz.

Pravdou totiž je, že väčšina ľudí má pred novými skúsenosťami rešpekt a strach. Je to súčasťou života a netreba to brať ako negatívum. Ak chcete prekonať strach zo zlyhania pred novou výzvou, skúste aplikovať nasledujúce tri tipy od Susie Moore:

1. Poučte sa z vašich minulých obáv
Bojíte sa verejnej prezentácie? Zaspomínajte si na to, keď ste naposledy hovorili na verejnosti. Prežili ste to vtedy? Prežijete to aj teraz. Dokonca ste ešte skúsenejší a múdrejší ako vtedy, takže by ste horší byť nemali.

2. Ak o tom dlhšie rozmýšľate, ste zrejme pripravení
Ak o tom dlho uvažujete, tak vám vaša myseľ naznačuje, že ste pravdepodobne pripravenejší urobiť ten krok, ako si myslíte. Váš ciel je menej komplikovaný, ako si ho robíte vašimi negatívnymi myšlienkami. Napíšte si na papier päť dôvodov, prečo ste danú vec schopní urobiť. Ak ich napíšete, potom si uvedomíte, že ste na to pripravení.

3. Zabudnite na syndróm podvodníka
Syndróm podvodníka je skúsenosť, keď v živote niečo dosiahneme, ale cítime, že sme si to nezaslúžili. Cítime, že sme akosi ostatných oklamali a náš úspech prisudzujeme šťastiu. Väčšinou tento syndróm bráni tešiť sa z našich úspechov a obmedzuje náš potenciál. Musíme sa však takéhoto zmýšľania vzdať.

Možno sa cítite, že nie ste pripravení, možno vám to hovoria iní, ale v skutočnosti platí, že pripravení sa na nové veci nebudeme cítiť snáď nikdy. Prekonávanie týchto pocitov a robenie vecí, ktorých sa bojíte, ale ktoré vám môžu zlepšiť život, prinesie do vášho života vzrušenie a budete sa cítiť, že žijete. A s odstupom času si poviete, že to až také strašne nebolo. Zbavte sa svojho strachu zo zlyhania a naplňte svoj potenciál!

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist