Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Päť pozitív abstinencie od sociálnych médií

Alkohol a sociálne média sú si podobnejšie, ako by ste si mysleli. Tak ako môže vzniknúť závislosť na alkohole, tak môže vzniknúť aj závislosť na sociálnych médiách. A tak ako v prípade alkoholu, aj v prípade Facebooku, Twitteru a ďalších sieti prináša do života negatívne vplyvy.

Menej je niekedy viac. To celkom určite platí o alkohole i sociálnych médiách. Niektoré druhy alkoholu v malom množstvo môžu byť prospešné, a to platí aj o sociálnych médiách. Mnoho ľudí však nedá na abstinenciu od alkoholu dopustiť a to isté určite tvrdia aj tí, ktorí ignorujú sociálne médiá.

Siete ako Facebook či Twitter prinášajú mnoho pozitív a netvrdíme, že by ste ich mali ignorovať úplne, no ak to už s nimi preháňate, abstinencia by vám určite pomohla. Uvedomili by ste si aspoň jej výhody a zistili, že všetkého veľa škodí.

Tu je 5 pozitív abstinencie od sociálnych médií:

1. Vyhnete sa negatívnym pocitom - televízne noviny, denníky, rádia, internet. Správam dominujú zlé udalosti, ktoré u vás vytvárajú negatívne pocity. Čelíte im aj na sociálnych médiách, kde sa navyše dostávate do kontaktu s negatívnymi komentármi ľudí, ktoré situáciu ešte zhoršujú. A mnohí ľudia si tiež mimo správ pestujú pocity menejcennosti, keď vidia, ako sa ostatní chvália svojim skvelým životom.

2. Zlepší sa váš spánok - mnoho ľudí sa zobudí a medzi prvými vecami si pozrie, či na sociálnej sieti o nič neprišli. Sociálne média sú však často aj posledné veci, ktoré vidíme pred spaním. Často práve kvôli ním ľudia odkladajú svoj spánok a ponocujú. Ak ich však už večer využívať nebudete, budete mať viac času na uvoľnenie a prípravu na spánok. Nebude vám toľko vecí behať po rozume a zaspíte rýchlejšie.

3. Budete mať viac času na čítanie - jedným z negatív sociálnych sieti je, že zaberajú veľa času, ktorý by ľudia mohli využívať aj rozumnejšie. Samozrejme, vec ako čítanie kníh, ide do úzadia ako prvá. Pritom čítanie je skvelým spôsobom, ako sa uvoľniť, naučiť niečo nové a obohatiť svoj život. Bez sociálnych médií budete mať viac času na to, aby ste sa ponorili do kníh či časopisov.

4. Budete môcť viac premýšľať - čím menej času budete tráviť za sociálnymi médiami, tým budete mať aj viac priestoru na premýšľanie. Budete sa lepšie sústrediť na veci, ktoré sú vo vašom živote dôležité. Budete môcť premýšľať o tom, ako žiť plnohodnotnejší život, ako pomôcť rodine alebo ako rásť vo svojej kariére. Umožní vám to aj lepšie plánovať a udržovať si nažive svoje ambície.

5. Užijete si viac reálneho života - v neposlednom rade vám abstinencia od sociálnych médií umožní, aby ste vo voľnom čase viac chodili do prírody a aby ste prežívali skúsenosti v reálnom živote. Prechádzka parkom alebo lesom je určite cennejšia, ako prechádzka vašich prstov po klávesnici.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist