Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Princíp domino kociek vám pomôže naštartovať produktívny deň

USPECH.MNE.SK    |    18.03.2019
Bojujete každé ráno s budíkom? Odkladáte ho, ležíte v posteli, a keď sa z nej konečne postavíte, tak sa cítite nemotivovane? Odzrkadlí sa to aj na vašej produktivite. Ak tomu chcete zabrániť, mohli by ste si skúsiť osvojiť princíp domino kociek.

Je dôležité začať deň správne a princíp domino kociek vám k tomu pomôže. Pokúste sa ráno dosiahnuť malé víťazstvá, ktoré povedú k veľkým účinkom na vašu produktivitu v zvyšku dňa. Prvým víťazstvom je, že sa postavíte z postele hneď, ako zazvoní. Ďalším bude to, že si usteliete posteľ.

To už budete mať za sebou dve zhodené domino kocky. A tá druhá zhodila tretiu, tretia štvrtú, štvrtá piatu a takto sa budete dostáva od jednej úlohy k druhej ako padajúce kocky domina bez straty motivácie.

Prvá kocka domina v rade pôsobí, že padnú všetky pred ňou. Takýto efekt má aj to, keď hneď ráno dosiahnete prvé malé, pre niekoho zanedbateľné, víťazstvá. Už to prvé vo vás vyvolá pocit hrdosti.

Ide o princíp, ktorý sa zvykne učiť aj v armáde, kde sa vojaci musia na povel zobudiť, každé ráno si dôkladne ustlať posteľ a zoradiť sa do radu. Človek si takto vybuduje disciplínu pomocou budovania rutín, na ktoré si časom zvykne a ich vykonávanie sa stane jednoduchou záležitosťou.

Ak nedokážete urobiť ani takého malé veci správne, nikdy neurobíte správne ani tie veľké. Ak chcete dosiahnuť úspechy, stanovte si také malé domino hneď na ráno. Prakticky môže vyzerať nasledujúco: 1. okamžite vstať a ustlať si posteľ, 2. umyť sa, 3. zľahka si zacvičiť.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist