Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Chcete si urobiť poriadok v živote? Toto sú výhody minimalizmu

USPECH.MNE.SK    |    20.11.2018
Minimalizmus je filozofia, ktorá nás oslobodzuje od materiálnych vecí. Nejde len o to, že čím menej vecí vlastníte, tým máme menej neporiadku. Skutočné výhody minimalizmu siahajú hlbšie. A v tomto článku si ich niekoľko uvedieme.

1. Menej stresu - doma budete mať menej vecí a teda aj čistejšie prostredie, ktoré vás nebude viac rozrušovať. Nebudete sa musieť stresovať so zdĺhavým upratovaním, nebudete tlačený k tomu, aby ste sa prekonávali v práci len kvôli peniazom na udržanie štandardu. Nebudete nútený robiť robotu, ktorú nemáte radi.

2. Viac peňazí - ak nebudete kupovať toľko vecí, ak budete vlastniť menej pasív, automaticky tým budete šetriť viac peňazí. Budete si môcť dovoliť chodiť na dovolenky a plniť spomienky rôznymi skúsenosťami.

3. Lepšie zdravie - minimalizmus nám umožňuje trochu zvoľniť zo životného tempa, čo sa pretaví aj do lepšieho zdravie. Budete mať viac času na fyzický aj duševný oddych, kvalitnejší spánok. To ocení aj vaše telo.

4. Čistota mysle - vedci dokázali, že keď si vytriedime šatník, pomôže nám to podporiť mentálnu čistotu a prinesie pokoj na duši. A takýto vplyv má aj filozofia minimalizmu. Budete jasnejšie vedieť, čo robiť a kam smerovať. Budete cítiť úľavu.

5. Viac slobody - vlastníctvo hromady materiálnych vecí a túžba po nich vás obmedzujú, pretože musíte viac pracovať a bokom dávať veci, ktoré by vám zaručili väčšiu slobodu. Chcete sa ukázať pred druhými? Čo takto myslieť na seba?

6. Lepšie vzťahy - ak vás nebudú rozptyľovať nepotrebné veci, prestanete súťažiť so známym o materiálnu prestíž, budete mať viac priestoru na budovanie kvalitnejších vzťahov. A práve tie vám pomôžu k väčšiemu šťastiu.

7. Zvýšené sebavedomie - uvedomíte, že nepotrebujete nové šaty na to, aby ste si zvýšili sebavedomie. Naučíte sa mať radi seba za to, aký ste bez vlastnenia veci, ktorými sa chcete len ukazovať ostatnými. Budete mať tiež jasnejšiu predstav o svojom živote a zistíte, že sa dá dobre žiť aj s málom.

Minimalizmus nie je pre každého, ale ak ho chcete vyskúšať, dajte mu šancu aspoň z týchto dôvodov. Časom možno nájdete ďalšie alebo sa vrátite k pôvodnému spôsobu života. Budete však môcť povedať, že ste to aspoň skúsili.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist