Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Suplementy, ktoré potláčajú chuť do jedla

Zníženie kalorického príjmu je dôležité, ak sa snažíme schudnúť. Môže to však vyvolať aj stimuláciu grelínu, hormónu, ktorý podporuje chuť do jedla. Existujú však doplnky výživy, ktoré váš apetít potláčajú. Pár z nich vám teraz predstavíme.

Ak chcete podporiť proces chudnutia a znížiť chuť do jedla, ktorá vám znepríjemňuje vašu snahu, mohli by ste siahnuť aj po týchto doplnkoch:

SRVÁTKOVÝ A KAZEINOVÝ PROTEÍN
Bielkoviny sú známe tým, že dokážu človeka nasýtiť. Pomáhajú k tomu aj vo forme suplementov. Už v roku 2006 vedci zistili, že ľudia s nadváhou, ktorí konzumovali srvátkový a kazeinový proteín vo forme nápoja zažili zvýšenie cholecystokinínu, hormónu, ktorý chuť do jedla znižuje. Srvátkový proteín tiež pomáha budovať svaly, čím zrýchľuje metabolizmus človeka.

RYBÍ OLEJ
Robí olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny, DHA a EPA, ktoré podľa vedeckých štúdií pomáhajú redukovať chuť do jedla u ľudí s nadváhou alebo obezitou. Okrem tohto efektu je tu však ešte ďalší, ktorý pomáha s chudnutím. Rybí olej pomáha efektívnejšie odbúravať tukové bunky a bráni ukladaniu nových.

GLUCOMANNAN A PSYLLIUM HUSK
Výskumy v Španielsku prišli na to, že ľudia, ktorí užívali 1 gram glucomannanu a 3 gramy psyllium husk dvakrát denne po 16 týždňoch, spálili viac tukov ako ľudia v kontrolnej skupine, ktorí užívali len placebo. Psyllium husk obsahuje veľa vlákniny, ktorá zvyšuje pocit nasýtenia a znižuje chuť do jedla.

5-HTP
Tento doplnok nie je až taký rozšírený, ale bez problémov sa dá zakúpiť aj na Slovensku. Vedci už v roku 1998 pritom zistili, že 5-hydroxytryptofan dramaticky znižuje chuť do jedla. Subjekty výskumu ho užívali dva týždne v 750mg dávkach. Tento doplnok tiež podporuje kvalitu spánku a znižuje stres, čo je tiež dôležité pri chudnutí.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist