Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Prečo nemusíme mať strach zo zmien? | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Prečo nemusíme mať strach zo zmien?

Zmeny, najmä tie veľké, môžu naháňať strach. Po čase si však možno uvedomíte, že je lepšie sa strachu chopiť a ovládnuť ho tak, aby ste zmeny prijímali ako súčasť vášho rastu. Čím skôr to pochopíte, tým lepšie.

V tomto svete nie je garantovaná žiadna konštanta. Zmeny so sebou pritom prinášajú nové skúsenosti, nové cenné lekcie i potenciál rásť a približovať sa k úspechu. Tieto dôvody vám ukážu, prečo by ste k zmenám mali mať pozitívnejší prístup:

1. Veci vidíme odlišne – rutiny nám umožňujú prechádzať životom bez prílišného rozmýšľania, zmeny nás, naopak, nútia pozerať sa na svet novým pohľadom.

2. Máme myseľ začiatočníka – ak sme otvorení novým situáciám, opäť sa ocitáme v koži začiatočníka, čím jasne vidíme, ako môžeme rásť a učiť sa v nových oblastiach života.

3. Sme zraniteľní – zmeny nám pripomenú, že sme človekom, ktorý nie je bez chyby, ktorý nevie všetko a ktorý môže niečo stratiť. To znamená, že zmeníte svoj prístup a k výzvam budete pristupovať s väčšou obozretnosťou, vďaka čomu sa tak vážne nepopálite.

4. Sme vďační – zmena nám môže opäť pripomenúť, ako veľa toho v živote máme. Nejde pritom len o majetky, ale aj o vzťahy a naše vedomosti. Budeme to viac oceňovať a budeme za to vďační.

5. Zmeny môžu viesť k niečomu pozitívnemu – najväčšie pozitívom zmien je, že nás môžu dostať z miesta, kde sme, na miesto, o ktorom snívame. Aj keď nás nemusia nevyhnutne doviesť k našim celkovým cieľom, môžu náš život aspoň vylepšiť.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist