Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Skvelé tipy, ktoré vám pomôžu získať a udržať si priateľov

USPECH.MNE.SK    |    27.12.2018
Chceli by ste získať nových priateľov alebo si udržať tých súčasných? Chcete, aby vaše osobné vzťahy prekvitali? Potom by ste si mali zobrať k srdcu nasledujúcich šiestich lekcií pochádzajúcich z jednej prelomovej knihy.

Dale Carnegie ešte v 30. rokoch minulého storočia napísal knihu, ktorá má svoj vplyv aj v súčasnosti. A práve z knihy Ako si získať priateľov a pôsobiť na ľudí pochádzajú nasledujúce tipy, ktoré pomôžu zlepšiť akýkoľvek vzťah:

1. Často hovorte mená druhých - je to veľmi jednoducho, ale funguje to. Volajte osobu jej menom. Či ide o ústny alebo písomný kontakt, používajte v komunikácii krstné meno danej osoby. Ľudia radi počujú svoje meno a vyvoláva to u nich dobré pocity.

2. Oceňte druhých komplimentom - ak sa vám niečo na niekom páči, venujte mu úprimný kompliment. Ľudia túžia byť dôležití a oceňovaní. Podporíte ich tým a viac budú vyhľadávať vašu spoločnosť.

3. Nekritizujte, nesťažujte sa - negatívni ľudia nie sú príliš obľúbení ani atraktívni. Snažte sa teda vyhýbať kritike, zavrhovaniu, sťažnostiam a podobne.

4. Pýtajte sa otázky - ľudia majú tendenciu hovoriť veľa o sebe. Ukážte záujem tým, že sa budete pýtať otázky a že budete viac počúvať.

5. Nezabúdajte na úsmev - je to jednoduché, ale úsmev je mocným nástrojom neverbálnej komunikácie. Čím viac sa budete usmievať, tým viac budete pozitívnosť prenášať aj na druhých.

6. Uvedomte si, že hádka nemá víťaza - jediným spôsobom, ako vyhrať hádku, je sa jej vyhnúť. Hádka nie je spôsobom správnej komunikácie a vyvoláva medzi ľuďmi zakaždým zlé pocity.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1424
EUR-CZK
25.572
EUR-HUF
322.80
EUR-PLN
4.2930
EUR-GBP
0.89025
Neprehliadnite
Citát dňa
„S pomocou kníh sa mnohí stávajú učenými i mimo školy. Bez kníh nebýva učený nikto ani v škole. “
- Jan Amos Komenský

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist