Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Spôsoby, akými sa môžete vyrovnať so závisťou a nenávisťou

USPECH.MNE.SK    |    02.05.2019
Nie všetky osoby, ktoré v živote stretnete, vás budú rešpektovať a mať radi. Stretnete aj pár ľudí, ktorí vám budú závidieť, ktorí vás budú nenávidieť. Ako sa s nimi vyrovnať?

Nasledujúce tipy vám pomôžu bojovať proti prejavom závisti a neznášanlivosti:

1. Nedajte ľuďom dôvod – povedali ste niečo, čo vám prinieslo odozvu inej osoby v podobe neznášanlivosti? Urobili ste niečo, čo u druhej osoby spustilo závisť a nenávisť? Prijmite za to zodpovednosť a zaviažte sa sami sebe, že si v budúcnosti dáte väčší pozor a neponúknete druhým zámienku na takéto správanie.

2. Neľutujte sami seba – neľutujte sami seba, pretože to je najmenej užitočná vec, ktorú môžete robiť. Strácate tým svoju energiu a čas, pritom tým nič nevyriešite, len situáciu zhoršíte. Nebuďte obeťou.

3. Nebuďte jedným z nich – dôležité je, aby ste ani vy neboli osobou, ktorá sa prejavuje závistlivo či neznášanlivo. Nemôžete vrátiť to, čo raz vyrieknete alebo čo urobíte. Dbajte na to a uvedomte si aj to, že osoby, ktoré sa takto prejavujú sú jednoducho poškodené.

4. Pochopte podstatu – ide skutočne o prejav nenávisti alebo závisti? Nejde náhodou o kritiku, ktorá by vám mohla pomôcť vo vašom rozvoji? Slová by mohli byť aj bez významu, ak pochádzajú od trolla. Na nich si treba dať pozor najmä v prostredí internetu. Ich jediným zámerom je vstúpiť vám do hlavy a vynútiť si reakciu.

5. Nezapájajte sa do toho – neprikladajte olej do ohňa a snažte sa to ignorovať. Akceptujte, že ide o prejav toxických ľudí, kontakt s ktorými vám nič nedá. Postavte medzi seba nich bariéru a nenechajte ich, aby vám vstúpili do hlavy a menili sa kvôli nim.

6. Na pracovisku na nič nečakajte – ak sa vám to deje na pracovisku, nemali by ste čakať a navštíviť svojho nadriadeného alebo oddelenie ľudských zdrojov. Problém treba riešiť skôr, ako sa zintenzívni a poškodí vaše renomé, prípadne vás pripraví o prácu.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist