Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Meradlo úspechu? Šťastie, tvrdí Richard Branson

Mnoho ľudí si pri pomyslení na slovo úspech pomyslí na množstvo peňazí či významné postavenie v spoločnosti. Niektorí ho vidia v rodinnom živote či v šťastí. A práve šťastie je kľúčové aj pre britského miliardára Richarda Bransona.

Zakladateľ Virgin Group napísal k svojej predstave úspechu pre Linkedin toto:

„Príliš veľa ľudí meria to, akí sú úspešní, tým, koľko peňazí zarábajú alebo na základe ľudí, s ktorými sa stretávajú. Podľa môjho názoru by sa však skutočný úspech mal merať tým, akí šťastní ľudia sú.

Možno vám príde zvláštne, že jedny z najťažších časov môjho života prišli s momentmi, keď som zarobil veľa peňazí. Nikdy nezabudnem, aký som bol smutný, keď sme predali Virgin Records. Do Ladbroke Groove v Londýne som bežal so slzami stekajúcimi po tvári. Museli sme firmu predať – krátko po tom, čo sme podpísali Janet Jackson a Rolling Stones – aby sme mohli udržať nad vodou Virgin Atlantic. V tom momente, napriek tomu, že som držal v rukách šek na miliardu dolárov, som sa cítil veľmi smutne. Keď niečo vybudujete od základov a užijete si učenie, rast a smiech s ľuďmi, ktorí vám pomohli urobiť z vášho podniku niečo mimoriadne, žiadna suma peňazí vás neurobí šťastným pri predaji. Avšak, tie peniaze môžu byť využité na podporu vzrušujúcich nových projektov a ďalší rast vašej značky – niečo, o čom som už písal po dohode Virgin America s Alaska Airlines.

Je bežné nesprávne vnímanie, že peniaze sú meradlom úspechu každého podnikateľa. Nie sú a ani by nemali byť. Nikdy som nešiel podnikať preto, aby som zarobil peniaze. Každý produkt Virgin a každá služby sa pretavili do reality, aby urobili pozitívny rozdiel v životoch ľudí. Zameraním sa na šťastie našich zákazníkov sme boli schopní budovať úspešné firmy. Jednoduchým faktom je, že ak robíte dobro a zabávate sa pri tom, peniaze nakoniec prídu.

Nikdy som sa necítil úspešný preto, že sa stretávam so slávnymi tvárami a menami. Som neskutočne vďačný, že som sa mohol stretnúť s fascinujúcimi ľuďmi, ale necítim sa s nimi špeciálnejšie, ako keď som so svojou rodinou. Moja rodina je môj najväčší úspech. Keď je ona šťastná, ja som šťastný a cítim sa úspešne.

Šťastie nie je len meradlom môjho úspechu, ale je to aj kľúčom k jeho dosiahnutiu. Väčšina ľudí predpokladá, že mi šťastie prináša úspech môjho podnikania a peniaze, ktoré z neho plynú. Ja však viem, že som úspešný a bohatý pre to, že som šťastný. Verím z celého srdca, že šťastie by mal byť cieľ každého človeka.

Život je príliš krátky na to, aby sme míňali čas na veci, ktoré nerozdúchajú váš oheň. Ak si neužívate to, čo robíte, napriek tomu, že z toho máte veľa peňazí a stretnutí s bohatými a slávnymi ľuďmi, mali by ste sa presunúť k niečomu, čo vám šťastie prinesie.“

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist