Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Miliardár Mark Cuban radí: Toto je 12 pravidiel úspechu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Miliardár Mark Cuban radí: Toto je 12 pravidiel úspechu

Mark Cuban je známy americký miliardár, ktorý po úspechoch v podnikaní kúpil basketbalový tím Dallas Mavericks, ktorý doviedol až k zisku titulu v NBA. V súčasnosti je viac investorom a mediálnou osobnosťou, no v minulosti napísal aj príručku o úspechu.

V nej sa pokúsil poradiť ambicióznym podnikateľom, aké pravidlá majú dodržovať, aby sa prepracovali k úspechu. Bolo ich dvanásť a v stručnom prehľade vám ich ponúkame aj my:

1. Čas je cennejší ako peniaze – keď prestanete vymieňať čas za peniaze, budete si ceniť vašu prácu viac a nakoniec aj viac zarobíte.

2. Robte náhodné činy láskavosti – k úspechu vám pomôže veľa ľudí, a tak čas od času môžete byť štedrí a pomôcť iným. To sa vám vždy vráti.

3. „Žiadne gule, žiadne bábätká“ – prestaňte o tom hovoriť, ale prijmite riziko a začnite to robiť. Ak nebudete mať odvahu, vždy budete v úzadí.

4. Pracuj tvrdo, hraj sa tvrdo – na svojom biznise pracujte tvrdo, neskutočne tvrdo. Nezabudnite však aj vypnúť a zresetovať sa užívaním si svojho voľného času.

5. Nenechajte strach, aby bol prekážkou – strach vás dokáže paralyzovať a vy mu to nemôžete dovoliť, lebo sa nikam neposuniete.

6. Očakávajte neočakávateľné – príprava je veľmi dôležitá, musíte byť pripravení na neočakávané – na príležitosti i na hrozby. Musíte byť pripravení na obranu i útok.

7. Je v poriadku kričať a byť terčom kriku – uvoľnite svoju vášeň a vykričte sa. Samozrejme, bez toho, aby ste sa stali kreténom.

8. Každý padne, kľúčové je, ako rýchlo sa postavíte – nestrácajte čas ľutovaním sa. Ak zlyháte, postavte sa a pokračujte ďalej. Čím skôr to urobíte, tým lepšie pre vás.

9. Nie je to o tom, či je pohár napoly plný alebo prázdny, ale o tom, kto nalieva vodu – nie je to o tom, či ste optimistom alebo pesimistom. Je to o tom, aby ste mali kontrolu nad situáciou.

10. Nie je to o snoch, ale o činoch – snívanie vám úspech neprinesie, musíte robiť konkrétne činy. Všetko je to o činoch, nie snoch.

11. Prasce tlstnú, svine idú na zabíjačku – ceňte si hodnotu, vzťahy a nebuďte chamtiví. Budujte dlhotrvajúce vzťahy prospešné pre obe strany. Nesnažte sa rýchlo zarobiť a niekoho len obrať o peniaze.

12. Stačí, keď vám to vyjde raz – na to, aby ste zažili úspech, potrebujete premeniť len jednu šancu. Neviete, kedy to príde, ale dôležité je, aby ste to neprestali skúšať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist