Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Miliardár Mark Cuban radí: Toto je 12 pravidiel úspechu

USPECH.MNE.SK    |    16.09.2019
Mark Cuban je známy americký miliardár, ktorý po úspechoch v podnikaní kúpil basketbalový tím Dallas Mavericks, ktorý doviedol až k zisku titulu v NBA. V súčasnosti je viac investorom a mediálnou osobnosťou, no v minulosti napísal aj príručku o úspechu.

V nej sa pokúsil poradiť ambicióznym podnikateľom, aké pravidlá majú dodržovať, aby sa prepracovali k úspechu. Bolo ich dvanásť a v stručnom prehľade vám ich ponúkame aj my:

1. Čas je cennejší ako peniaze – keď prestanete vymieňať čas za peniaze, budete si ceniť vašu prácu viac a nakoniec aj viac zarobíte.

2. Robte náhodné činy láskavosti – k úspechu vám pomôže veľa ľudí, a tak čas od času môžete byť štedrí a pomôcť iným. To sa vám vždy vráti.

3. „Žiadne gule, žiadne bábätká“ – prestaňte o tom hovoriť, ale prijmite riziko a začnite to robiť. Ak nebudete mať odvahu, vždy budete v úzadí.

4. Pracuj tvrdo, hraj sa tvrdo – na svojom biznise pracujte tvrdo, neskutočne tvrdo. Nezabudnite však aj vypnúť a zresetovať sa užívaním si svojho voľného času.

5. Nenechajte strach, aby bol prekážkou – strach vás dokáže paralyzovať a vy mu to nemôžete dovoliť, lebo sa nikam neposuniete.

6. Očakávajte neočakávateľné – príprava je veľmi dôležitá, musíte byť pripravení na neočakávané – na príležitosti i na hrozby. Musíte byť pripravení na obranu i útok.

7. Je v poriadku kričať a byť terčom kriku – uvoľnite svoju vášeň a vykričte sa. Samozrejme, bez toho, aby ste sa stali kreténom.

8. Každý padne, kľúčové je, ako rýchlo sa postavíte – nestrácajte čas ľutovaním sa. Ak zlyháte, postavte sa a pokračujte ďalej. Čím skôr to urobíte, tým lepšie pre vás.

9. Nie je to o tom, či je pohár napoly plný alebo prázdny, ale o tom, kto nalieva vodu – nie je to o tom, či ste optimistom alebo pesimistom. Je to o tom, aby ste mali kontrolu nad situáciou.

10. Nie je to o snoch, ale o činoch – snívanie vám úspech neprinesie, musíte robiť konkrétne činy. Všetko je to o činoch, nie snoch.

11. Prasce tlstnú, svine idú na zabíjačku – ceňte si hodnotu, vzťahy a nebuďte chamtiví. Budujte dlhotrvajúce vzťahy prospešné pre obe strany. Nesnažte sa rýchlo zarobiť a niekoho len obrať o peniaze.

12. Stačí, keď vám to vyjde raz – na to, aby ste zažili úspech, potrebujete premeniť len jednu šancu. Neviete, kedy to príde, ale dôležité je, aby ste to neprestali skúšať.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1006
EUR-CZK
25.591
EUR-HUF
334.75
EUR-PLN
4.2874
EUR-GBP
0.85760
Neprehliadnite
Citát dňa
„Skoro vždy je tá správna cesta najťažšia.“
- Francois Mauriac

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist