Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako zvýšiť svoju koncentráciu na priority na maximum?

Ak chcete v živote v niečom uspieť, musíte mať stanovené priority. Potom je dôležité venovať im veľkú pozornosť. Ako zvýšiť svoju koncentráciu na maximum vám pomôže technika Warrena Buffetta.

Warren Buffett je známy americký investor, ktorý bol svojho času najbohatším mužom na svete. Naďalej patrí medzi najbohatších ľudí sveta, hoci množstvo peňazí pravidelne venuje na dobročinné účely.

Za jeden z dôvodov svojho úspechu pritom považuje schopnosť koncentrovať sa na tie správne veci. A k tomu mu pomohla technika dvoch zoznamov, ktorá pozostáva len z troch jednoduchých krokov:

1. krok – zoberte si čistý papier a napíšte naň vašich 25 najväčších kariérnych cieľov. Ak by ste sa nevedeli pohnúť trebárs z 20 cieľov a už by vám žiadne neprišli na um, tak môžete s týmto krokom prestať.

2. krok – následne sa pozrite na celý zoznam cieľov a zakrúžkujte si z nich 5 takých, ktoré sú pre vás najdôležitejšie. Pred urobením posledného kroku si to dobre premyslíte.

3. krok – no a nakoniec si na nový papier vypíšte päť cieľov, ktoré vytvoria zoznam „A“ cieľov. Zvyšné prepíšte na zoznam „B“ cieľov.

Týmto spôsobom získate dva zoznamy, s ktorými pôjdete do praxe. Ako s nimi pracovať? Primárne sa budete koncentrovať na zoznam „A“ cieľov. Druhému zoznamu sa budeme vyhýbať, až pokým nedosiahneme všetky ciele z „áčkového“ zoznamu.

Tento princíp pritom môžete využiť nie len na dlhodobé ciele, ale aj na krátkodobé – v horizonte mesiace či dokonca týždňa.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist