Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Peniaze & bohatstvo 25. 09. 2018

15 znamení, že vám hrozia finančné problémy + riešenia

ikonka
Dostať sa do finančný problémov sa môže ktokoľvek. Existujú však signály, ktoré vás môžu pred tým, že sa rútite do problémov, varovať. A my vám ich prinášame, aby ste sa mohli smolnej situácii nakoniec vyhnúť.

Toto vám naznačuje, že by ste mohli byť vo finančných problémov teraz alebo v dohľadnej budúcnosti:

1. Malé alebo žiadne úspory - musíte si peniaze odkladať stranou a mať ich dostatok na to, aby ste pokryli vaše výdavky aspoň na niekoľko mesiacov.

2. Chýbajúci rozpočet - rozpočet pomáha získavať lepší prehľad o toku peňazí vo vašej domácnosti a vďaka nemu dokážete aj hľadať spôsoby, ako ušetriť viac peňazí.

3. Nedostatočné zdravotné poistenie - ak nebudete dostatočne zdravotne postení a objavia sa nejaké nečakané vážne zdravotné problémy, môžu vás finančne položiť.

4. Závislosť na rodičoch a iných osobách - spoliehanie sa na ostatných je cesta do záhuby. Musíte myslieť dlhodobo a starať sa o svoje financie nezávisle. Rodina je tu len pre prípad núdze.

5. Ignorovanie dôchodku - možno máte menej ako 30 rokov a dôchodok neriešite. Hoci nikto nevie, čo prinesie budúcnosť, je lepšie na dôchodok myslieť. Ideálne je sporiť si naň aj nezávisle od sociálneho postenia.

6. Nedostatočná pracovná istota - ak ste zamestnaní v sektore, ktorému svitá na zlú budúcnosť alebo máte nedostatočnú kvalifikáciu, je potrebné sa zdokonaľovať alebo rekvalifikovať, aby nedošlo k dlhodobému výpadku príjmov.

7. Odmietnutie pôžičiek - banky radi požičajú peniaze, a tak ak vám ich banka odmietne požičať, potom je to zrejmé znamenie toho, že máte problém.

8. Využívanie krátkodobých úverov - namiesto krátkodobých lacnejších úverov sa snažte najskôr si na nákup daného produktu nasporiť.

9. Dlhodobé financovania automobilu - automobil by ste nemali splácať viac ako päť rokov. Čím dlhšie ho splácate, tým ide o vyššie riziko.

10. Nezdravé spoliehania sa na kreditnú kartu - kreditné karty sú na pohľad výhodné tým, že nimi môžete ísť do mínusu. Tomu sa za každú cenu snažte vyhnúť.

11. Ospravedlňovania zbytočných nákupov - nenechajte sa klamať partnerom alebo deťmi a ani sebou pri opodstatňovaní nákupov, ktoré neboli vôbec potrebné. Nežite nad svoje pomery.

12. Využívania väčšieho počtu kreditných kariet - ak máte dve kreditné karty, máte už jednu navyše. Viac kreditných kariet vám nepomôže riešiť žiaden problém.

13. Nevhodná kúpa nehnuteľnosti - investovať peniaze do nehnuteľnosti je vážny krok, preto si ho dobre premyslíte a nič nepodceňujte. Ak na to nemáte, alternatívou je podnájom. Na západe tak žije veľa ľudí a za nič sa nehanbia.

14. Rizikové investície bez znalostí - to je samozrejme veľké NIE. Ak chcete investovať, tak investujte do vecí, ktorým rozumiete. A ak tomu rozumiete len povrchne, radšej investujte s nízkym rizikom.

15. Chýbajúce finančné ciele - aj vo vašich financiách musíte mať nejaký cieľ. Tým najjednoduchší je našetriť si určitú sumu peňazí. Môžete si dať za cieľ odkladať si 30 eur mesačne alebo našetriť 500 eur ročne. Prípadne si dať dlhší cieľ – do piatich rokov mať na účte 5000 eur a podobne. Poprípade splatiť všetky svoje dlhy do dvoch rokov... Niekam jednoducho musíte smerovať.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist