Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Dal vám život facku? Tri dôvody, prečo sa nemusíte cítiť až tak zle

Sú veci, ktoré ľuďom v ich životoch spôsobujú bolesť. O bolesť, ktorá nie je viditeľná na pohľad, ale ktorá ubíja človeka v jeho vnútri. Aby ste sa tejto bolesti zbavili, musíte zmeniť svoje myslenie.

Susie Moore sa zaoberá bolesťou, ktorou vám spôsobí na duši neúspech v práci, podnikaní, či zlyhanie v osobnom živote, ako je hádka či rozvod. Nejde o fyzickú bolesť spôsobenú zranením alebo nehodou.

Ak vám dal život facku, vyrovnať sa s ňou môžete pomocou troch myšlienok:

1. Niečo ste skúsili, boli ste odvážni
Jediným spôsobom, akým prežiť život bez jaziev, je ležať na posteli a nič nerobiť. Treba však riskovať a skúšať nové veci. O tom je život. Niekedy sa vám to vyplatí, niekedy nie. A keď sa vám to nevyplatí, aspoň ste nabrali odvahu a skúsili ste to. Na konci života nebudete môcť ľutovať, že ste sa o to nepokúsili.

2. Čo vás nezabije, to vás posilní
Dostali ste ranu, ale stále žijete. Nežite v minulosti. Nerozprávajte o tom, ako vám bolo ublížené. Postavte sa znovu na nohy a choďte ďalej k ďalším výzvam a skúsenostiam. Aj boxer, ktorý vyhrá zápas, predtým dostal niekoľko rán. Ide o to, aby ste po nich boli odolnejší, silnejší. Poučte sa a choďte ďalej!

3. Viete, že máte na viac
Všetky vaše jazvy sú na niečo dobré – pripomínajú vám veci, ktoré ste sa naučili ťažkým spôsobom. Ak ste sa raz popálili, pravdepodobne sa tomu v budúcnosti vyvarujete. Jazvy z minulosti vám tiež dávajú dôvod oceňovať veci za to, aké sú práve teraz. Môžete byť pritom príkladom aj pre iných. Ľahký život z vás silného človeka neurobí a nie je ani taký zaujímavý.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist