Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Richard Branson pre vás odhalil tajomstvá úspechu | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Richard Branson pre vás odhalil tajomstvá úspechu

Richard Branson niečo o úspechu vie. Vo veku 16 rokov opustil školu, aby založil študentský magazín. Neskôr založil úspešné nahrávacie štúdio, vytvoril leteckú spoločnosť a dnes pod jeho značku patrí viac ako 200 spoločností.

Branson je jedným z najúspešnejších podnikateľov vo Veľkej Británii a svoje meno preslávil po celom svete. Momentálne doslova mieri ku hviezdam, ale medzitým sa snaží pomáhať začínajúcim podnikateľom svojimi radami.

A teraz si aj v môžete prečítať 10 tajomstiev, ktoré vás dovedú k úspechu:

1. Nasledujte svoje sny a čiňte sa - budete žiť omnoho lepší život, ak budete robiť a nasledovať to, čo je vašou vášňou. Ľudia, ktorí trávia čas prácou na veciach, ktoré milujú, sú väčšinou tí, ktorí si život užívajú najviac. Sú to tiež ľudia, ktorí majú odvahu riskovať a nasledovať svoje sny.

2. Robte pozitívne zmeny a dbajte na dobro - ak nerobíte pozitívne zmeny v životoch iných, potom by ste nemali podnikať. Spoločnosti majú zodpovednosť robiť rozdiel vo svete, v životoch ich zamestnancov a ich zákazníkov.

3. Verte svojim nápadom a buďte najlepší - viera v seba a viera vo vaše obchodné nápady môže byť tým najväčším rozdielom medzi úspechom a zlyhaním. Ak nie ste hrdí na svoj nápad a neveríte svojim plánom, prečo by to mal robiť niekto iný?

4. Zabavte sa a starajte sa o svoj tím - zábava je jednou z najdôležitejších a najpodceňovanejších ingrediencií úspešného podniku. Ak si nezabávate, potom je pravdepodobne čas odísť a skúsiť niečo iné. Ak sa váš tím zabáva a úprimne sa zaujíma o iných ľudí, potom si bude užívať viac práce a urobí lepšiu robotu. Nájdite ľudí, ktorí hľadajú v druhých to najlepšie, chváľte namiesto kritizovania a majte radi to, čo robia.

5. Nevzdávajte sa - každé dobrodružstvo, ktoré som absolvoval, malo momenty, kedy bolo najľahšou voľbou vzdať sa. No, ak sa odmietnete vzdať, oprášite sa a skúsite to znovu, tak dosiahnete veci, ktoré vás privedú do úžasu.

6. Tvorte si zoznamy a neustále si dávajte nové výzvy - ak si nezapíšete svoje nápady, do rana by ste ich mohli stratiť nadobro. Tvorte si zoznamy, aby ste mali kontrolu nad svojimi cieľmi a budete prekvapení, aké výzvy vďaka tomu prekonáte.

7. Trávte čas s rodinou a naučte sa delegovať - umenie delegovať úlohy je jednou z kľúčových zručností podnikateľa. Ak dokážete nájsť ľudí, ktorí sa môžu postarať o úlohy, v ktorých nie ste dobrí, uvoľní to pre vás čas na to, aby ste plánovali budúcnosť. Tiež vám to dá viac času na trávenie s rodinou, čo je najdôležitejšou vecou zo všetkých.

8. Vypnite TV a choďte robiť veci von - namiesto toho, aby ste sedeli pred obrazovkou, vypnite televíziu alebo počítač, a choďte do sveta. Môžete stretnúť mnoho fascinujúcich ľudí, zažiť vzrušujúce dobrodružstvá a absolvoval výzvy, ktoré budú pre vás odmenou. Čas nie je na to, aby sa premrhal.

9. Ak niekto o vás hovorí niečo zlé, dokážte, že sa mýli - niektorí ľudia budú reagovať na váš úspech tým, že o vás budú šíriť niečo zlé. Najlepšie urobíte, ak ich nebudete len ignorovať, ale aj ukážete, že sa v každom smere mýlia. Jeden novinár tvrdil, že Virgin Galactic je len biely slon. My sme dokázali, že sa mýlil, keď sme sa dostali do vesmíru.

10. Robte čo zbožňujete a majte gauč v kuchyni - pokiaľ ste obklopení ľuďmi, ktorých máte radi, robíte to, čo máte radi, tak naozaj nezáleží na tom, kde ste. Keď sme my na ostrove Necker, tak trávim väčšinu času v kuchyni. Ak máte tiež spálňu a partnera, ktorého ľúbite, tak naozaj nepotrebujete veľa ďalšieho.

zdroj: virgin.com

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist