Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Zdravie & vitalita

Predchádzajte zubnému kazu týmito jedlami

SLOVAKFITNESS.SK    |    02.08.2019
Saláma ako zdravé jedlo? To by vám zrejme ani na um neprišlo. Verte či nie, aj ona má svoj význam po zdravotnej stránke. Pomáha bojovať proti zubným kazom. A existuje ešte niekoľko prekvapivých jedál, ktoré majú podobnú schopnosť.

Väčšinou sa v súvislosti so zubnými kazmi a stravou rieši to, čo ich vznik podporuje. Teraz sa však zameriame na jedlá, ktoré ich vzniku zabraňujú alebo majú prospešný účinok na ďasná:

1. Saláma - prečo je saláma dobrá pre vaše zuby? Obsahuje vitamín K2, jeden z menej známych vitamínov, ktorý je nevyhnutný pre vaše dentálne zdravie.

2. Avokáda - ich vysoký obsah draslíka vedie k znižovaniu rizika zubných kazov, pretože tento minerál pomáha zuby posilňovať a predchádzať ich štrukturálnemu poškodzovaniu.

3. Jahody - vo veľkej miere obsahujú vitamín C, ktorý zlepšuje okrem iného aj stav ďasien.

4. Orechy - vlašské orechy, kešu či pistácie sú bohaté na fosfor, ktorý má schopnosť chrániť zubnú sklovinu a redukovať riziko zubných kazov aj tým, že prostredníctvom slín neutralizuje kyseliny.

5. Fazuľa - fazuľa je prospešná pre zuby pre svoj obsah fosfátu. Ten je jednou z dvoch hlavných zložiek zubov, takže ho je dôležité získavať zo stravy, aby viedol k ich posilňovaniu.

6. Jogurt - biely jogurt obsahuje vápnik, vitamín D a probiotiká, ktoré podporujú aj zdravie zubov a ďasien.

7. Sladké zemiaky - obsahujú veľa vitamínu A, ktorý je dôležitý pre produkciu slín. Pomáha vyrovnávať ich pH, čím chráni zuby.

8. Vajcia - vajcia v sebe obsahujú veľa vitamínu D, ktorý aktívne bojuje proti zubným kazom a podieľa sa na posilňovaní zubov.

9. Maslo - maslo je dobrým zdrojom vitamínu B12, ktorý podporuje zdravie ďasien a predchádza infekciám, ktoré vedú k strate zubov.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist