Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

10 filmov, ktoré vás budú inšpirovať a motivovať

Ak máte príležitosť vychutnať si večer pred televíziou, prečo si nepustiť film, ktorý vás bude inšpirovať alebo motivovať k dosiahnutiu vašich snov? Takýchto filmov je veľa, no my vám prinášame zbierku desiatich, ktoré by ste nemali prehliadnuť.

1. Šťastie na dosah (Pursuit of Happyness) – film zachytáva skutočný príbeh Chrisa Gardnera, slobodného otca, ktorý sa snaží zaistiť lepší život pre seba a jeho syna. Bojuje aj cez obdobia, keď je bez strechy nad hlavou, aby sa stal obchodníkom na burze.

2. Rocky – legendárna séria filmov o mužovi z ulice, ktorého nikto neberie vážne. On sa však pokúsi ukázať, že nie je len pouličným pästiarom a pokúsi sa preraziť vo svete profesionálneho boxu.

3. Million Dollar Baby – film je o amatérskej boxeristke Maggie, ktorá by sa chcela stať profesionálkou. Napriek tomu, že to pôvodne nechcel, ujme sa jej tréner z miestnej telocvične a pomôže jej k úspechom. Jej rodina začne byť posadnutá peniazmi a o Maggie sa nestará.

4. 8 Mile – film zobrazuje cestu ambiciózneho rappera, ktorý žije so svojou mamou v prívese a pracuje ako robotník v Detroite. Ťažko zarobené peniaze si šetrí pre príležitosť nahrať pesničky v nahrávacom štúdiu a vo voľnom čase sa zapája do rapperských súbojom, kde je jediným belochom.

5. Forrest Gump – filmová klasika o jednoduchom mužovi, ktorý prekonal nedostatočnú inteligenciu a mnoho životných ťažkostí, aby toho napokon vo svojom živote dosiahol veľmi veľa.

6. Stroskotanec (Cast Away) – aj napriek tomu, že po leteckom nešťastí uviazol na opustenom ostrove, sa nikdy nevzdáva a napokon si dokáže vybudovať aj plť, ktorou sa pokúsi dostať domov.

7. Nepremožiteľný (Invincible) – tridsaťročný barman prišiel o svoju práci učiteľa, opustila ho žena a on prepadol myšlienkam, že v živote nič nedosiahne. Nakoniec sa však odhodlá ísť na skúšku v tímu Eagles. Vďaka svojej snahe dostane pozvánku do tréningového kempu a napokon sa dostane až do NFL napriek tomu, že mal na začiatku veľmi malé šance.

8. Kouč Carter (Coach Carter) – ide o film založený na skutočných udalostiach. Ken Carter na svojej starej strednej škole prijal prácu basketbalového trénera, kde sa stretol s hráčmi so slabým prístupom k športu i k učeniu. Napokon stanovil prísne pravidlá, aby sa pokúsil zlepšiť ich prístup k životu.

9. Yes Man! – Carl Allen je presvedčený, aby navštívil motivačný seminár, ktorý zmenil jeho negatívny prístup na život na pozitívny. Zaviazal sa na všetky prikyvovať, vďaka čomu mal príležitosť žiť život naplno.

10. Kým si po nás príde (The Bucket List) – dvaja postarší muži zistili, že majú smrteľnú chorobu. Jeden je miliardár, druhý mechanik. Oboch však spája snaha dosiahnuť veci, ktoré v živote chceli zažiť. Aj napriek pokročilému veku si ich ešte mohli zo svojich zoznamov povyškrtávať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist