Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Ako si rozvinúť mentalitu víťaza?

USPECH.MNE.SK    |    25.11.2019
Mnoho športovcov je obdivovaných za zbierku trofejí, množstvo peňazí a luxusný život. Len málokto si však uvedomuje, že obdivovaná by mala byť hlavne tá cesta, ktorá k ich úspechu viedla. A tú cestu prešli až k víťazstvu vďaka svojej víťaznej mentalite.

Ak by ste chceli byť ako olympijský víťaz, majster sveta či šampión svojho odvetvia, mali by ste si vytvoriť mentalitu víťaza pomocou nasledujúcich piatich krokov:

1. Stanovte si jasný cieľ – na začiatok musíte presne vedieť, čo chcete dosiahnuť a tiež musíte poznať dôvod, prečo to chcete dosiahnuť. Toto je absolútny základ toho, aby ste si osvojili víťaznú mentalitu.

2. Majte vieru – v druhom rade je potrebné mať vieru v to, že svoj cieľ môžete dosiahnuť. Musíte veriť v svoje schopnosti a veriť, že keď budete robiť všetko, čo môžete, víťazstvo bude nakoniec patriť vám. Verte, že ste predurčení byť víťazom.

3. Buďte ochotní sa učiť – bez ohľadu na odvetvie, musíte mieriť za tým, aby ste sa stali majstrom v tom, čo robíte. Neustále sa učte nové poznatky, neustále pracujte na svojich zručnostiach. Majstri sa nerodia vďaka talentu, ale vďaka poctivému trénovaniu a zlepšovaniu.

4. Buďte odhodlaní – odhodlanie si môžeme predstaviť v snahe robiť všetko, čo sa dá, aby ste dosiahli svoj cieľ, bez ohľadu na to, čo o vás alebo o vašom cieli hovoria druhí. Musíte byť odhodlaní hľadať si cesty, ktoré fungujú, a urobiť ďalší krok vpred na vašej ceste každý jeden deň.

5. Buďte mentálne odolní – cesta za víťazstvom nie je vždy hladká a víťazi vedia, ako prekonávať nepriazeň. Aj by musíte byť odolní, keď sa ukážu prvé prekážky. Pamätajte, nie všetko pôjde podľa plánu, a keď spadnete, dôležité je postaviť sa na nohy a ísť ďalej. Nevzdávajte sa, buďte trpezliví a snaživí.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1094
EUR-CZK
25.526
EUR-HUF
330.85
EUR-PLN
4.2753
EUR-GBP
0.84470
Neprehliadnite
Citát dňa
„Začnite tým, čo je nevyhnutné. Potom robte to, čo je možné. A napokon zistíte, že robíte nemožné. “
- Sv. František z Assisi

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist