Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Riskovať alebo neriskovať? Päť právd o riziku

USPECH.MNE.SK    |    19.08.2019
Život sa nevyvíja priamočiaro ako priamka. Je ako krivka – plný zatáčok, či už vopred očakávaných alebo neočakávaných. Neznamená to však, že musíte žiť v strachu. Občas treba robiť aj riskantné rozhodnutia.

Nie vždy stojí riziko za to, ale niekedy vám toho môže priniesť veľa. Je to s ním neisté, ale existujú pravdy, ktoré sú nemenné. Tieto poprieť nemožno:

1. Riskovanie poskytuje jasnosť – keď vykročíte zo svojej zóny pohodlia a budete sa musieť vyrovnávať s komplikáciami a nepredvídateľnosťou, zistíte viac o tom, kým vlastne ste. Budete mať jasnejšie v tom, čo je vašou vášňou, čo v živote najviac oceňujete a aký je v ňom váš zmysel.

2. Riskovanie vás bude stať viac, ako ste pôvodne očakávali – riziko je náročnejšie, ako mnohí očakávajú, ale môže priniesť aj o to väčšie zisky. Ak by vám risk nevyšiel, stále z neho môžete vyťažiť pozitíva – niečo sa naučíte. Stojí teda za tu investíciu.

3. Podstúpiť alebo nepodstúpiť riziko len preto, aby ste potešili druhých, sa vám vráti rýchlejšie, ako by ste so mysleli – ak podstupujete riziko alebo a ho nakoniec rozhodnete nepodstúpiť, malo by ísť o rozhodnutie pochádzajúce z vášho vnútra. Nemali by ste ho robiť len preto, aby ste niekomu vyhoveli, aj keď vám vaše vnútro hovorí, aby ste urobili opačné rozhodnutie.

4. Podstupovanie rizika nie je to isté ako gambling – podstúpenie rizika nie je to isté, ako správanie človeka závislého na finančných hrách. Pred každým rizikom si totiž aspoň v mysli premyslíte možný vývoj a ideálne absolvujete aj nejaké vedomé plánovanie a prehodnocovanie.

5. Nepodstúpenie rizika môže priniesť výčitky – na konci života sa obhliadnete dozadu a budete ľutovať veci, ktoré ste neurobili. Vaším cieľom nie je dôjsť k smrti bezpečne, vaším cieľom by malo byť vyskúšať si život plnými dúškami.

zdroj: chriscookis

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1015
EUR-CZK
25.499
EUR-HUF
334.39
EUR-PLN
4.2747
EUR-GBP
0.85820
Neprehliadnite
Citát dňa
„Skoro vždy je tá správna cesta najťažšia.“
- Francois Mauriac

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist