Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Zlyhanie nie je tragické. Netreba ho však ani oslavovať!

Mnoho ľudí sa bojí zlyhať. Ak zlyhajú, cítia sa zle. Treba si však uvedomiť, že mnoho ľudí zlyhalo aj opakovane predtým, ako uspeli. A aj preto, na druhú stranu, mnohí ľudia zlyhanie oslavujú. Ale ani to nie je najlepší prístup.

Ak zlyháte, mali by ste sa postaviť znova na nohy a ísť ďalej. Netreba sa však pozerať na zlyhania s prílišným obdivom. Síce sa budete cítiť lepšie, ale prinesie to so sebou aj určité následky. Amber McNaught prináša šesť dôvodov, prečo by sa zlyhanie nemalo oslavovať:

1. Nepoučíte sa z chýb – zlyháte, pretože urobíte chyby. Ak si urobíte hĺbkovú analýzu situácie, dokážete tieto chyby identifikovať a poučiť sa z nich. Oslavovanie zlyhania vás upiera skôr smerom k ospravedlňovaniu si neúspechu.

2. Stanete sa defenzívnym človekom – keď oslavujete zlyhanie, stávate pred seba čoraz väčšiu ochrannú hrádzu. Viníte za to niekoho alebo niečo iné. Nepriznávate si svoj podiel za zlyhanie a ste čoraz defenzívnejší.

3. Zostanete priemerní – ak budete žiť v nastavení, že zlyhanie je normálne, tak do každej ďalšej činnosti budete vstupovať s tým, že sa nič nestane, keď to nevyjde. Bude vám chýbať iskra k tomu, aby ste svoj prístup a činnosť pozdvihli nad priemernosť.

4. Prestanete riskovať – ak vás niekto odmietne a vy si budete svoje zlyhanie ospravedlňovať tým, že ste pre nich až príliš dobrí, prestanete oslovovať ďalších ľudí a riskovať namiesto toho, aby ste akceptovali výhrady, zapracovali na nich a zariskovali u niekoho iného.

5. Obmedzíte si kreativitu – velebenie zlyhania má dopad aj na vašu kreativitu. Bráni vám rozvíjať ju, hľadať nové cesty, vylepšenia, inovácie. Bráni vám v tom, aby ste sa do budúcna zo zlyhania poučili a skúšali šťastie inými spôsobmi.

6. Podporíte vašu lenivosť – keď odmietnete oslavovanie zlyhania, budete motivovanejší dosahovať úspech a nedáte šancu tomu, aby vás ovládla lenivosť. Musíte k sebe pustiť aj tie ťažšie pocity a premeniť ich na energiu, ktorá vás bude hnať ďalej. Bolesť je dočasná, ale vzdanie sa pretrvá večne.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist