Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

Zlyhanie nie je tragické. Netreba ho však ani oslavovať!

USPECH.MNE.SK    |    23.09.2019
Mnoho ľudí sa bojí zlyhať. Ak zlyhajú, cítia sa zle. Treba si však uvedomiť, že mnoho ľudí zlyhalo aj opakovane predtým, ako uspeli. A aj preto, na druhú stranu, mnohí ľudia zlyhanie oslavujú. Ale ani to nie je najlepší prístup.

Ak zlyháte, mali by ste sa postaviť znova na nohy a ísť ďalej. Netreba sa však pozerať na zlyhania s prílišným obdivom. Síce sa budete cítiť lepšie, ale prinesie to so sebou aj určité následky. Amber McNaught prináša šesť dôvodov, prečo by sa zlyhanie nemalo oslavovať:

1. Nepoučíte sa z chýb – zlyháte, pretože urobíte chyby. Ak si urobíte hĺbkovú analýzu situácie, dokážete tieto chyby identifikovať a poučiť sa z nich. Oslavovanie zlyhania vás upiera skôr smerom k ospravedlňovaniu si neúspechu.

2. Stanete sa defenzívnym človekom – keď oslavujete zlyhanie, stávate pred seba čoraz väčšiu ochrannú hrádzu. Viníte za to niekoho alebo niečo iné. Nepriznávate si svoj podiel za zlyhanie a ste čoraz defenzívnejší.

3. Zostanete priemerní – ak budete žiť v nastavení, že zlyhanie je normálne, tak do každej ďalšej činnosti budete vstupovať s tým, že sa nič nestane, keď to nevyjde. Bude vám chýbať iskra k tomu, aby ste svoj prístup a činnosť pozdvihli nad priemernosť.

4. Prestanete riskovať – ak vás niekto odmietne a vy si budete svoje zlyhanie ospravedlňovať tým, že ste pre nich až príliš dobrí, prestanete oslovovať ďalších ľudí a riskovať namiesto toho, aby ste akceptovali výhrady, zapracovali na nich a zariskovali u niekoho iného.

5. Obmedzíte si kreativitu – velebenie zlyhania má dopad aj na vašu kreativitu. Bráni vám rozvíjať ju, hľadať nové cesty, vylepšenia, inovácie. Bráni vám v tom, aby ste sa do budúcna zo zlyhania poučili a skúšali šťastie inými spôsobmi.

6. Podporíte vašu lenivosť – keď odmietnete oslavovanie zlyhania, budete motivovanejší dosahovať úspech a nedáte šancu tomu, aby vás ovládla lenivosť. Musíte k sebe pustiť aj tie ťažšie pocity a premeniť ich na energiu, ktorá vás bude hnať ďalej. Bolesť je dočasná, ale vzdanie sa pretrvá večne.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist