Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Prečo by ste mali čítať o histórii častejšie ako noviny?

Mnoho ľudí má vo zvyku hneď ráno si prečítať obľúbený denník, či už v papierovej verzii alebo na internete. Existuje však niekoľko pádnych dôvodov, aby ste pre svoj osobný úspech uprednostňovali pred aktualitami čítanie kníh o histórii.

1. Nestratíte sa v detailoch - čítaním správ sa môžete stratiť v detailoch a nesprávne si z nich vybrať hlavnú podstatu. Na druhú stranu, pri čítaní knihy si pozriete obsah, prečítate si krátky sumár na obale a od začiatku čítania budete vedieť, čo je podstatou.

2. Prečítate si len to skutočne dôležité - drvivá väčšina správ, ktoré si dnes čítate, sa nikdy nedostane do učebníc dejepisu. O 100 rokov o nich nikto nebude vedieť. Nie sú dostatočne dôležité, aby sa im venovala pozornosť. História už má tieto nepodstatné udalosti vyfiltrované.

3. Nebudete objavovať znova koleso - čítanie historických kníh poskytuje pre čitateľa šancu neopakovať chyby, ktoré sa robili v minulosti. Prečo by ste mali opakovať rovnaké chyby, keď o nich už niekto písal a poskytol vám recept na ich obídenie? História obsahuje tisíce rokov múdrostí a skúseností.

4. Jasne uvidíte kontext udalostí - pri správach uvidíte detaily udalostí, ale často bez súvisiaceho kontextu. Keďže v knihách o dejinách sa píše o veciach, ktoré sa už stali, kontext udalostí ja zrejmý.

5. Prospeje to aj vášmu životu - udalosti a situácie, ktoré nastávajú vo vašom živote v súčasnosti, majú s veľkou pravdepodobnosťou svoju obdobu v minulosti. Tým, že sa tieto vzorce naučíte z kníh, tým viac si ich budete uvedomovať vo vašom živote a tým lepšie kroky budete uskutočňovať. Budete sa vyhýbať chybám a lepšie využívať príležitosti.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist