Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Osobný rast 30. 08. 2018

Prečo by ste mali čítať o histórii častejšie ako noviny?

ikonka
Mnoho ľudí má vo zvyku hneď ráno si prečítať obľúbený denník, či už v papierovej verzii alebo na internete. Existuje však niekoľko pádnych dôvodov, aby ste pre svoj osobný úspech uprednostňovali pred aktualitami čítanie kníh o histórii.

1. Nestratíte sa v detailoch - čítaním správ sa môžete stratiť v detailoch a nesprávne si z nich vybrať hlavnú podstatu. Na druhú stranu, pri čítaní knihy si pozriete obsah, prečítate si krátky sumár na obale a od začiatku čítania budete vedieť, čo je podstatou.

2. Prečítate si len to skutočne dôležité - drvivá väčšina správ, ktoré si dnes čítate, sa nikdy nedostane do učebníc dejepisu. O 100 rokov o nich nikto nebude vedieť. Nie sú dostatočne dôležité, aby sa im venovala pozornosť. História už má tieto nepodstatné udalosti vyfiltrované.

3. Nebudete objavovať znova koleso - čítanie historických kníh poskytuje pre čitateľa šancu neopakovať chyby, ktoré sa robili v minulosti. Prečo by ste mali opakovať rovnaké chyby, keď o nich už niekto písal a poskytol vám recept na ich obídenie? História obsahuje tisíce rokov múdrostí a skúseností.

4. Jasne uvidíte kontext udalostí - pri správach uvidíte detaily udalostí, ale často bez súvisiaceho kontextu. Keďže v knihách o dejinách sa píše o veciach, ktoré sa už stali, kontext udalostí ja zrejmý.

5. Prospeje to aj vášmu životu - udalosti a situácie, ktoré nastávajú vo vašom živote v súčasnosti, majú s veľkou pravdepodobnosťou svoju obdobu v minulosti. Tým, že sa tieto vzorce naučíte z kníh, tým viac si ich budete uvedomovať vo vašom živote a tým lepšie kroky budete uskutočňovať. Budete sa vyhýbať chybám a lepšie využívať príležitosti.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist