Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

9 vecí, ktoré znižujú a ničia vašu motiváciu

Sú dni, kedy vstanete z postele a ste pripravení vyškrtávať si zo zoznamu úloh jednu úlohu za druhou. V iné dni však máte problém z postele vôbec vstať a celý deň bojujete s nedostatkom motivácie. Aby ste si ju udržali na vysokej úrovni, mali by ste poznať veci, ktoré ju zabíjajú.

1. Pesimizmus - pesimizmus vás jednoducho brzdí. Pestujte si pozitivizmus inšpiratívnymi knihami, článkami, zaznamenávajte si svoje úspechy a robte zoznam vecí, za ktoré ste vďační..

2. Hľadanie výhovoriek - výhovorky vám zabraňujú v tom, aby ste toho urobili viac. Niekedy je jednoduchšie vyhovoriť sa, ale prichádzame tým o možnosti ďalšieho rastu.

3. Toxickí ľudia - aj jedna osoba s negatívnym vplyvom vám môže zničiť motiváciu a zvýšiť frustráciu. Riešenie je jednoduché – osoby, ktoré sú negatívne, ktoré kritizujú a hovoria len o sebe, vo svojom živote obmedzte.

4. Obmedzovanie sa - ak dostanete príležitosť, snažte sa ju využiť. Nenechajte sa vystrašiť strachom zo zlyhania. Stanovte si priority a robte všetko preto, aby ste ich dosiahli. A buďte pripravený čeliť novým výzvam.

5. Strach o to, čo si myslia druhí - ak chcete potešiť každého, ak chcete od každého súhlas, budete osobou, ktorá bude mať nízke sebavedomie. A to bude viesť aj k nižšej motivácii. Robte to, čo chcete vy. Buďte vy zodpovední za svoj vlastný život.

6. Koncentrovanie sa na minulé zlyhania - čo sa stalo, to sa stalo a už sa neodstane. Nemá zmysel sa zaťažovať minulosťou. Z chýb sa treba poučiť a ísť ďalej. Strach zo zlyhania by vás nemal zastavovať. Je úplne bežné v príbehoch množstva úspešných ľudí.

7. Strach z nových vecí - ide o prirodzený strach, bojíme sa, že stratíme to, čo teraz máme. Bojíme sa zmien. Bojíme sa opustiť prácu, ktorá nás nebaví. Všetko nás to uberá o energiu a motiváciu. Spíšte si zoznam vecí, ktorých sa bojíte, racionálne si vysvetlite, prečo sa toho báť nemusíte a robte malé výzvy, ktorými budete strach pomaly potláčať.

8. Nedostatok plánovania - je ťažké byť motivovaní, ak nevieme, čo máme robiť. Je preto dôležité si naplánovať svoje dni v súlade s našimi cieľmi a prioritami.

9. Vyhorenie - ak toho robíte veľa, ak pracujete dlhodobo v strese, ak nevenujete čas mentálnemu a fyzickému oddychu, časom vyhoríte. Prídete o motiváciu a nebudete nič robiť. Preto je dôležité deň si plánovať tak, aby ste mali aj dostatok priestoru pre oddych a voľnočasové aktivity.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist