Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Prečo by ste mali byť zvedaví? Toto sú jasné dôvody

Ak chcete prežiť hodnotný život, mali by ste byť zvedaví. Čím zvedavejší ste, tým viac príležitostí sa vám počas života otvorí. Konštatuje to Marc Chernoff, ktorý vás napáda k tomu, aby ste otvorili oči a poobhliadli sa naokolo.

Toto je podľa neho 10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali byť zvedavejší:

1. Budete mať jasnú predstavu o sebe – zvedavosť vám umožní ozrejmiť vaše výzvy, myšlienky a osobné okolnosti. Motivuje vás to objavovať pravdu o motívoch a podstate vášho života. Pomáha vám stanovovať ciele a dosahovať osobný úspech.

2. Odhalíte pravdu – všetko, čo v živote vyzerá samozrejmé, nemusí byť nakoniec aj pravdivé. Zvedavá osoba si pravdu overí sama. Najrôznejšími otázkami získava informácie a nakoniec si po tejto detektívnej práci vytvorí svoj obraz reality.

3. Oslobodíte svoje vnútorne dieťa – deti sú zvedavé, nasávajú v podstate všetko, čo sa dá. Nenechajú svoj úsudok zatieniť očakávaniami alebo predsudkami. Majú otvorenú myseľ, ktorú vďaka zvedavosti budete mať aj vy.

4. Zažijete niečo nové – nové skúsenosti sú tým najvzrušujúcejším, čo nám život môže dať. Ak už padáte do stereotypu, práve zvedavosť vám môže priniesť nové zážitky cez objavovanie nových vecí.

5. Zvýšite svoju produktivitu – zvedavé mysle vedú k lepšiemu porozumeniu procesu vykonávania určitých úloh, čo vedie k zvýšeniu motivácie a produktivity.

6. Budete sa viac učiť – keď sa vďaka zvedavosti ponoríte do vôd neznámeho, na hladinu vyplávate s množstvom nových poznatkov. Rozšírite tým hranice svojej mysle.

7. Budete efektívnejší – zvedaví ľudia sa pozerajú na výzvy z rôznych uhlov pohľadu. Objavujú alternatívy, ktoré sú často efektívnejšie, ako riešenia, ktoré sa črtajú ako prvé.

8. Dodáte svojmu životu trochu pestrosti – ak je váš život jedná rutina, ľahko vedie k nude a monotónnosti. Zvedavosť vášmu životu dodá iskru cez nové poznatky, skúsenosti a zážitky.

9. Budete pozitívnejším človekom – ak niečomu nerozumiete, môžete to odpísať a nechať vyhrať negativizmus. Alebo si posilniť pozitivizmus tým, že budete zvedavejší a dáte si námahu prísť s vysvetlením. To vo vás prirodzene posilní pozitívne vnímanie sveta.

10. Vybudujete si nové vzťahy – vaša zvedavosť vás zavedie na nové cesty, na ktorých takmer určite spoznáte nové osoby. A je možné, že nájdete aj niekoho, s kým si sadnete a budete mať toho veľa spoločného.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist