Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Prečo by ste mali byť zvedaví? Toto sú jasné dôvody

USPECH.MNE.SK    |    07.11.2019
Ak chcete prežiť hodnotný život, mali by ste byť zvedaví. Čím zvedavejší ste, tým viac príležitostí sa vám počas života otvorí. Konštatuje to Marc Chernoff, ktorý vás napáda k tomu, aby ste otvorili oči a poobhliadli sa naokolo.

Toto je podľa neho 10 dobrých dôvodov, prečo by ste mali byť zvedavejší:

1. Budete mať jasnú predstavu o sebe – zvedavosť vám umožní ozrejmiť vaše výzvy, myšlienky a osobné okolnosti. Motivuje vás to objavovať pravdu o motívoch a podstate vášho života. Pomáha vám stanovovať ciele a dosahovať osobný úspech.

2. Odhalíte pravdu – všetko, čo v živote vyzerá samozrejmé, nemusí byť nakoniec aj pravdivé. Zvedavá osoba si pravdu overí sama. Najrôznejšími otázkami získava informácie a nakoniec si po tejto detektívnej práci vytvorí svoj obraz reality.

3. Oslobodíte svoje vnútorne dieťa – deti sú zvedavé, nasávajú v podstate všetko, čo sa dá. Nenechajú svoj úsudok zatieniť očakávaniami alebo predsudkami. Majú otvorenú myseľ, ktorú vďaka zvedavosti budete mať aj vy.

4. Zažijete niečo nové – nové skúsenosti sú tým najvzrušujúcejším, čo nám život môže dať. Ak už padáte do stereotypu, práve zvedavosť vám môže priniesť nové zážitky cez objavovanie nových vecí.

5. Zvýšite svoju produktivitu – zvedavé mysle vedú k lepšiemu porozumeniu procesu vykonávania určitých úloh, čo vedie k zvýšeniu motivácie a produktivity.

6. Budete sa viac učiť – keď sa vďaka zvedavosti ponoríte do vôd neznámeho, na hladinu vyplávate s množstvom nových poznatkov. Rozšírite tým hranice svojej mysle.

7. Budete efektívnejší – zvedaví ľudia sa pozerajú na výzvy z rôznych uhlov pohľadu. Objavujú alternatívy, ktoré sú často efektívnejšie, ako riešenia, ktoré sa črtajú ako prvé.

8. Dodáte svojmu životu trochu pestrosti – ak je váš život jedná rutina, ľahko vedie k nude a monotónnosti. Zvedavosť vášmu životu dodá iskru cez nové poznatky, skúsenosti a zážitky.

9. Budete pozitívnejším človekom – ak niečomu nerozumiete, môžete to odpísať a nechať vyhrať negativizmus. Alebo si posilniť pozitivizmus tým, že budete zvedavejší a dáte si námahu prísť s vysvetlením. To vo vás prirodzene posilní pozitívne vnímanie sveta.

10. Vybudujete si nové vzťahy – vaša zvedavosť vás zavedie na nové cesty, na ktorých takmer určite spoznáte nové osoby. A je možné, že nájdete aj niekoho, s kým si sadnete a budete mať toho veľa spoločného.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1006
EUR-CZK
25.591
EUR-HUF
334.75
EUR-PLN
4.2874
EUR-GBP
0.85760
Neprehliadnite
Citát dňa
„Skoro vždy je tá správna cesta najťažšia.“
- Francois Mauriac

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist