Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako pri rozhodovaní využiť hlavu a svoje srdce? Poradí Jim Treliving

Či chceme alebo nechceme, každý deň robíme rozhodnutia. Väčšinou sú to maličkosti, ktoré si ani neuvedomujeme. Potom však prídu občas aj rozhodnutia, ktoré sú pre nás ťažké a možné následky nás dostávajú pod tlak. O tom, ako ich robiť správne, písal vo svojej knihe aj Jim Treliving.

Pre slovenského čitateľa nebude tento Kanaďan zrejme veľmi známy. V globálnom merítku sa preslávil vďaka svojej účasti v investorskej šou Dragons Den. Úspech mu však priniesla sieť pizzerií Boston Pizza, ktorá patrí medzi tie najväčšie a najznámejšie v Severnej Amerike.

Treliving počas kariéry robil mnoho ťažkých rozhodnutí, ale vždy sa pri nich držal zásad, ktoré opísal vo svojej knihe Decisions (Rozhodnutia).

Základom všetkého je, aby ste rozhodnutia o práci robili srdcom, o peniazoch hlavou a o ľuďoch intuíciou. Inými slovami – k práci budete pristupovať emocionálne, k peniazom racionálne a k ľuďom inštinktívne.

„Keď robíte emocionálne rozhodnutie o peniazoch alebo ľuďoch, je tam veľký priestor na chybu. Preto využívam svoju hlavu, keď ide o peniaze. A keď robíte racionálne alebo emocionálne rozhodnutia o ľuďoch, môžete najať nesprávnu osobu, pretože ste zaujatí alebo to hráte na istotu. Takto veľa firiem skončí s príliš veľkým počtom rodinných príslušníkov na výplatnej páske. Rád počúvam svoju intuíciu, keď ide o to, koho najať alebo s kým uzatvoriť partnerstvo. Nikdy ma nesklamala, kým hlava a srdce môžu,“ skonštatoval Treliving.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist