Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako pri rozhodovaní využiť hlavu a svoje srdce? Poradí Jim Treliving

USPECH.MNE.SK    |    03.01.2019
Či chceme alebo nechceme, každý deň robíme rozhodnutia. Väčšinou sú to maličkosti, ktoré si ani neuvedomujeme. Potom však prídu občas aj rozhodnutia, ktoré sú pre nás ťažké a možné následky nás dostávajú pod tlak. O tom, ako ich robiť správne, písal vo svojej knihe aj Jim Treliving.

Pre slovenského čitateľa nebude tento Kanaďan zrejme veľmi známy. V globálnom merítku sa preslávil vďaka svojej účasti v investorskej šou Dragons Den. Úspech mu však priniesla sieť pizzerií Boston Pizza, ktorá patrí medzi tie najväčšie a najznámejšie v Severnej Amerike.

Treliving počas kariéry robil mnoho ťažkých rozhodnutí, ale vždy sa pri nich držal zásad, ktoré opísal vo svojej knihe Decisions (Rozhodnutia).

Základom všetkého je, aby ste rozhodnutia o práci robili srdcom, o peniazoch hlavou a o ľuďoch intuíciou. Inými slovami – k práci budete pristupovať emocionálne, k peniazom racionálne a k ľuďom inštinktívne.

„Keď robíte emocionálne rozhodnutie o peniazoch alebo ľuďoch, je tam veľký priestor na chybu. Preto využívam svoju hlavu, keď ide o peniaze. A keď robíte racionálne alebo emocionálne rozhodnutia o ľuďoch, môžete najať nesprávnu osobu, pretože ste zaujatí alebo to hráte na istotu. Takto veľa firiem skončí s príliš veľkým počtom rodinných príslušníkov na výplatnej páske. Rád počúvam svoju intuíciu, keď ide o to, koho najať alebo s kým uzatvoriť partnerstvo. Nikdy ma nesklamala, kým hlava a srdce môžu,“ skonštatoval Treliving.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1113
EUR-CZK
25.673
EUR-HUF
331.59
EUR-PLN
4.2855
EUR-GBP
0.86840
Neprehliadnite
Citát dňa
„Nikdy sa nevzdávajte, pretože práve v tomto bode sa príliv obráti.“
- Harriet Beecher Stowe

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist