Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Pocit viny? Päť vecí, ktoré by vás mrzieť nemali

Aj niektoré činnosti, ktoré sa na prvý pohľad zdajú sebecky, sú pre vás prospešné. Prinášame vám päť takých, ktorých robenie u vás skutočne nemusí vzbudzovať pocity viny.

1. Malá dávka ničnerobenia
Rozhodnete sa jeden večer vyhradiť ničnerobeniu a na druhý deň máte pocit viny? Nemusíte ho mať. Každý potrebuje raz za čas vypnúť a z dlhodobého hľadiska je to len dobré. Tiež nevadí, ak raz za čas zhrešíte v diéte alebo pri cvičení. Aj deň voľna v práci môže mať pozitívne účinky na vašu produktivitu a blaho.

2. Nekontrolovanie e-mailu každých päť minút
Mnoho ľudí mrzí, ak nemôžu reagovať na došlý e-mail čo najskôr. Je však úplne v poriadku, ak nebudete svoju schránku kontrolovať niekoľkokrát za deň. Nerozptyľujte sa tým, ak by horelo, určite by vás nieto kontaktoval iným spôsobom (telefonicky, osobne). E-mail si kontrolujte len párkrát do dňa – napríklad ráno, na obed a pred koncom pracovnej doby. Pokiaľ neočakávate nič veľké, bohato to postačuje.

3. Ukončenie vzťahu
Komu prispievate, ak naťahujete vzťah, ktorý je predurčený k zániku? Nikomu. Preto vás nemusí mrzieť, ak ukončíte vzťah, ktorému nebolo súdené vydržať. Rozišli ste sa niekým, pretože ste neboli šťastní? Boli ste s niekým len z ľútosti a ukončili ste to? Urobili ste férovú vec pre šťastie oboch zainteresovaných ľudí. Viniť sa za to nemusíte. Platí to aj o kamarátskych a obchodných vzťahoch.

4. Odmenenie samých seba niečím drahým
Ak sa vo všeobecnosti snažíte šetriť peniaze a ste v tom dobrí, potom vás určite nahnevá, keď niekedy tento zvyk narušíte impulzívnou kúpou. Niekedy je však dobré odmeniť sa niečím, čo môže stať aj viac peňazí. Život si treba užívať. Ak si to môžete dovoliť, tak prečo si raz za čas neurobiť radosť bez pocitu viny?

5. Váš dobrý životný štandard
Máte radi svoju prácu a prináša vám dostatok peňazí na to, aby ste žili pohodlnejšie, ako ostatní ľudia vo vašom okolí? Nemusíte mať pocit viny. Radi cvičíte a udržujete svoje telo zdravé a pekné, pričom vaši kamaráti tieto kvality nemajú? Nevadí, netrápte sa tým. Buďte na seba hrdí, buďte hrdí na svoj talent a tvrdú prácu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist