Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Toto je 6 bežných zvykov nešťastných ľudí

Na to, aby ste žili šťastný život, toho veľa nepotrebujete. Často ste schopní urobiť zmeny správania a myslenia, ktoré vás môže k šťastiu priviesť. Treba si však na začiatok uvedomiť, akým zvykom by ste sa mali v tejto púti vyvarovať.

1. Negatívne myslenie – je omnoho ťažšie byť šťastným človekom, ak sa necháte ubíjať negatívnymi pocitmi a myšlienkami. Skúste tieto negatívne hlasy nahradiť pozitívnymi. Trávte viac času medzi pozitívnymi ľuďmi, čítajte viac inšpirujúcich kníh, počúvajte veselú hudbu, pozitívne filmy...

2. Snaha dosiahnuť dokonalosť – nemusíte byť dokonalý a nemusí byť ani váš život dokonalý, aby ste dosiahli šťastie. Príliš vysoké nároky vedú k stredu, znižovaniu sebavedomia a nakoniec aj k nešťastiu. Aj keď už dosahujete menšie či väčšie úspechy, vo vašej mysli to úspech nie je. Ten je v nej prakticky nedosiahnuteľný a také bude aj vaše šťastie. Pripomeňte si jeden fakt – skutočná dokonalosť je v reálnom svete len nedosiahnuteľný mýtus.

3. Zanedbávanie prítomnosti – buď stále žijete v minulosti alebo až príliš myslíte na budúcnosť. Zabudnite na staré bolesti, neúspechy, konflikty. Nepredstavujte si to, čo by mohlo v budúcnosti dopadnúť zle. Snažte sa žiť v prítomnosti a vyťažiť z nej maximum.

4. Porovnávanie sa s inými – neporovnávajte sa s ostatnými a ich životmi. Nič tým nezískate, pričom si len ničíte svoje sebavedomie a vytvárate veľa negatívnych pocitov. Koncentrujte sa na seba, buďte na seba milí a zamerajte sa na to, aby ste boli každým dňom lepší samí od seba.

5. Komplikovanie si života – život sám o sebe môže byť komplikovaný, tak si ho nekomplikujte ešte viac aj vy. Vedie to k nešťastiu a stresu. Nekoncentrujte sa na veľa vecí naraz, neklaďte si pred seba viac roboty, ako zvládnete urobiť, nevytvárajte si problémy vo vzťahoch...

6. Obavy z toho, čo si myslia ostatní – niekedy sa dostanete do situácie, že by ste niečo chceli urobiť alebo by ste chceli niečo povedať, ale bojíte sa toho, čo si o vás budú myslieť ostatní. Tým obmedzujete svoj život a ste menej otvorení novým veciam a rastu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist