Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Chcete, aby osobný rozvoj u vás fungoval? Toto je riešenie | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Chcete, aby osobný rozvoj u vás fungoval? Toto je riešenie

Rady o osobnom rozvoji sú vďaka internetu rozšírenejšie, ako kedykoľvek predtým. Všetky tie informácie však môžu spôsobiť, že sa v nich ľudia stratia a nakoniec žiadny reálny osobný rast nezažijú. Aby to nebol aj váš prípad, čítajte ďalej.

Veľa ľudí sa snaží zlepšiť svoj život a väčšina robí základnú chybu v tom, že sa snaží zlepšiť príliš veľa vecí príliš rýchlo. Ak chcete, aby osobný rozvoj u vás fungoval, musíte sa uistiť, že dodržíte tieto štyri veci:

1. Jasne sa rozhodnite, čo chcete zlepšiť – nemôžete sa zlepšiť vo všetkom. Naučte sa koncentrovať na jednu, maximálne dve veci, ktoré chcete zlepšiť. Majte o tom jasnú predstavu. Zlepšite sa najskôr v tom a potom uvoľnený priestor venujte ďalšej veci, v ktorej sa chcete zlepšiť. Tak to dotiahnete ďalej.

2. Nenasledujte v osobnom rozvoji skratky – všetci by všetko chceli rýchlo. Ak sa objaví skratka, snažia sa ju využiť. V osobnom rozvoji však žiadne skratky nefungujú. Sú to len marketingové triky, ako nalákať ľudí na určitý produkt alebo seminár. Pripravte sa na to, že bude dôležitá trpezlivosť. A je lepšie sa zlepšovať po malých pravidelných dávkach, pri ktorých váš záujem neopadne, ako keď toho bude na vás veľa.

3. Nenechávajte sa riadiť druhými – je to váš život, nenechávajte druhých, aby vám ho riadili. Ak sa druhým nepáčia vaše voľby, názory či kroky, potom je to ich problém, nie váš. Zlepšujte sa v tom, čo vy cítite, že potrebujete zlepšiť.

4. Každý deň urobte niečo prínosné – snažte sa každý deň urobiť niečo, hoci aj drobnosť, aby ste sa posunuli ďalej. Zároveň však nebuďte na seba príliš tvrdí, ak sa sem-tam stane, že sa vám to nepodarí dodržať. Život vie byť nepredvídateľný a niekedy si jednoducho nenájdete čas alebo energiu na to, aby ste riešili osobný rozvoj. Pokiaľ sa to nestane zvykom, vôbec to nevadí.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist