Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Tipy od miliardárov, ktoré vám pomôžu s pozitívnym myslením

Mnoho ľudí si uvedomuje, že základom úspechu je pozitívne myslenie. Mnoho ľudí si osvojuje techniku afirmácií, pri ktorých opakujú rovnaké frázy. Ako sa však na pozitívnej vlne udržujú ľudia, ktorí vďaka svojim úspechom zarobili viac ako miliardu dolárov?

Vedci dokázali, že pozitívne myslenie podporuje šance na úspech a zároveň znižuje šance na srdcovocievne ochorenia. Dokonca predlžuje život. Cez jeden prieskum sa tiež v Spojených štátoch amerických zistilo, že o 37 % sa lepšie darilo osobným optimistickým predajcom oproti tým, u ktorých prevládal pesimizmus.

Keď sa aj pozriete na inovátorov z radu miliardárov, zistíte, že majú spoločné vlastnosti, ktoré u nich udržujú pozitívny nadhľad, čím sú kreatívnejší, pracovitejší a úspešnejší. Z nich vyplývajú tieto tipy, ktoré môžu pomôcť aj vám:

1. Nevzdávajte sa - neustále sa v svojej snahe dosiahnuť úspech hýbte smerom vpred. Keď príde kríza, nevzdávajte sa. Nevzdávajte sa, keď urobíte chybu ani keď zlyháte. Verte, že ste na hrane úspechu.

2. Nedajte sa odstrašiť - nedajte si vziať svoj optimizmom inými ľuďmi, ktorí vás budú odrádzať a ktorí vám nebudú veriť. Verte si a nenechajte sa ani ovládnuť strachom z neúspechu.

3. Zlyhanie berte ako nový začiatok - ak zlyháte, neberte to ako koniec vašej cesty, ale ako začiatok novej. Miliardári pochopili, že zlyhanie nie je koncom sveta. Veľa z nich ho zažilo, no boli pozitívne presvedčený, že dokážu uspieť aj napriek tomu.

4. Verte v nové príležitosti - verte, že všade okolo vás sú nové príležitosti. Ak aj jednu nevyužijete, neklesajte na duchu, príde ďalšia.

5. Poučte sa z chýb a zabudnite na ne - ak sa dopustite chyby, priznajte si ju a poučte sa z nej. Pohnite sa vpred a nevenujte jej prílišnú pozornosť. Robiť chyby je prirodzené. Nemôžete sa ich báť.

6. Nestráňte sa pomoci od druhých, pomáhajte druhým - ani miliardári by neboli miliardármi, ak by nebolo pomoci druhých. na druhú stranu, aj vy sa musíte snažiť byť nápomocní.

7. Neškoďte druhým - ak vás začne niekto frustrovať, ak začnete rozmýšľať viac na inými konkurentmi, môžete sa odhodlať k radikálnym krokom, akým je snaha uškodiť im. Snažte sa tomu však vyvarovať.

8. Nepochybujte o sebe - majte od seba vysoké očakávania a nechajte sa hnať vpred odhodlaním dosiahnuť niečo, čo presiahne aj vás samotných. Nepochybujte pritom o tom, že to dokážete. Každý človek to môže dokázať.

9. Staňte sa pesimistom cielene na krátku dobu - na to, aby ste mohli optimisticky zdolávať prekážky, musíte najskôr identifikovať, čo by vás na vašej ceste mohlo zradiť. A práve preto sa musíte stať na krátku dobu pesimistom. Práve tak totiž uvidíte jasnejšie možné prekážky.

10. Dôverujte tvrdej práci - musíte veriť, že to, čo robíte, vás nakoniec dovedie k cieľu. Hoci sa tvrdá práca môže zdať občas frustrujúca, keď pospájate všetky dni tvrdej práce, bude to mať pozitívny vplyv na vaše pracovné úspechy.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist