Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Podnikatelia, ktorí robia týchto 10 vecí, nikdy neuspejú

V podnikaní, ale aj v živote platí, že kým niektorí ľudia sa budú tešiť z úspechov, druhí budú sedieť v úzadí ako porazení. Chcete sa aj vy zaradiť medzi víťazov?

Ak áno, tak potom nerobte nasledujúcich desať vecí:

1. Žiarlivosť a závidenie
Úspech iných ľudí by vás mal motivovať aj v prípade, ak ide o rivalov. Mali by ste pochopiť, že každý má rovnaké šance uspieť. Nemíňajte teda čas na to, aby ste žiarlili na úspech druhých. Nezáviďte ich úspechy. Snažte sa sústrediť na vaše pokroky.

2. Pozeranie sa do minulosti
Stratou času je aj pozeranie sa do minulosti. Nespomínajte na to, čo sa stalo. Sústreďte sa na to, čo sa deje práve teraz a snažte sa robiť veci, ktoré vám prinesú svetlú budúcnosť.

3. Neplánovanie
Ak neplánujete, ste na ceste za neúspechom. Plán je základom každého úspešného konania, či už ide o podnikanie alebo osobné výzvy. Úspešní ľudia mu venujú svoju pozornosť, pretože vedia, že vďaka plánu nezídu z cesty a že čas je taký cenný, že je dobre si ho dopredu rozplánovať.

4. Stretávanie sa s negatívnymi ľuďmi
Ak chcete uspieť, musíte byť produktívni. Predpokladom vysokej produktivity je aj motivácia. A tu vám zvýšia pozitívne naladení ľudia, ktorí vás ženú vpred. Ak sa stretávate s ľuďmi, ktorí vám naopak neveria, ktorí vás od vecí neustále odhovárajú a ktorí myslia negatívne, ovplyvní to negatívne aj vaše šance na úspech.

5. Plané reči
Možno už ste stretli ľudí, ktorí svojím vokálnym prejavom vystupujú z radu. Podnikatelia, ktorí majú najväčšie reči, väčšinou neuspejú. Dôležitejšie ako slová sú činy. Úspešní ľudia radšej zostanú v tichosti v úzadí a svoju energiu venujú cieľavedomej práci.

6. Sústredenie len na peniaze
Namiesto toho, aby ste naháňali peniaze, sústreďte sa na tvorbu produktu alebo služby, ktorá by mala svoju hodnotu. Ak to urobíte, peniaze si k vám nakoniec nájdu cestu. Cieľom každej firmy je maximalizovať zisk, ale v prvom rade sa treba sústrediť na to, aby zákazníci získavali niečo cenné.

7. Strach zo zmeny
Jednou z najväčších chýb neúspešných ľudí je strach zo zmeny alebo neochota pristúpiť na nové myšlienky. Inovácie však hýbu svetom a človek, ktorý sa bojí urobiť zmenu, nie len stojí na mieste, ale postupne stráca na tých, ktorí sú ochotní tie zmeny vykonávať.

8. Nedostatok odhodlania
Väčšina štatistík tvrdí, že osem z desiatich nových podnikov skrachuje. Úspech podnikateľa spočíva v tom, že vie, že všetko s sebou prináša pravdepodobnosť zlyhania a že v skutočnosti práve zlyhania sú cennou lekciu za úspechom. Úspešní ľudia boli odhodlaní cez prekážky prechádzať, kým neúspešní sa vzdali.

9. Odmietanie ďalšieho vzdelania
Keď skončíte školu, nekončí sa u vás proces vzdelávania. Učiť sa musíte neustále a hlavne v prípade, ak ste podnikateľom. Nikto nevie všetko. Aj vy ešte nepoznáte spôsoby, ktoré by vám mohli pomôcť k naplneniu vašich snov. Bez neustáleho učenia však na ne nikdy nemusíte prísť.

10. Vyhováranie sa
Ak urobíte zlé rozhodnutie alebo urobíte chybu, musíte za to prevziať zodpovednosť. Nehľadajte výhovorky, ale snažte sa prísť na to, čo ste urobili zle. Identifikácia problému a následné nájdenie riešenia môžu byť užitočné lekcie do budúcnosti.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2021 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist