Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

10 tipov, ktoré vám pomôžu k šťastnému manželstvu

Chcete, aby vám vaše manželstvo vydržalo a boli ste v ňom šťastní. Každý vzťah je iný, ale tie úspešné v sebe spájajú niekoľko spoločných charakteristík. Na základe toho sme vám pripravili 10 tipov, ktoré vám k šťastnému manželstvu pomôžu.

Neexistuje žiaden univerzálny plán, ktorý by garantoval, že si vaše manželstvo udržíte šťastné, ale nasledujúce tipy vám k tomu aspoň pomôžu:

1. Vaši priatelia nie sú bezchybným poradcom – nespoliehajte sa na rady od vašich priateľov, ktoré nemusia byť vždy správne. Len vy musíte vedieť posúdiť, ako je na tom váš vzťah. Vnímajte ho zo svojich perspektívy, nie z ich. Môžu vám pomôcť akurát uvedomiť si niektoré maličkosti, ktoré prehliadate.

2. Pamätajte na svoj sľub – na svadbe si niečo navzájom sľubujete. Nehovorte len prázdne slová, myslíte to vážne a riaďte sa tým do konca svojho života. Nemusí byť vo vašom živote všetko ružové, ale snažte sa zo všetkých síl, aby ste svoje sľuby mohli naplniť.

3. Akceptujte to, že nie vždy sa zhodnete – ako už sme písali, niekedy to bude vo vzťahu náročnejšie. Jednoducho akceptujte, že väčšia hádka automaticky neznamená koniec vášmu vzťahu alebo, že sa k sebe nehodíte. Hádky sú bežnou súčasťou manželstiev.

4. Smejte sa spolu – utužujte svoj vzťah tým, že budete robiť spolu veci, ktoré vám prinesú na tvár úsmev. Zabávajte sa spolu, šantite, smejte sa.

5. Prejavujte si náklonnosť – podporujte sa navzájom, dávajte si komplimenty, prekvapte občas polovičku darčekom. Nestráňte sa fyzickým kontaktom a vyjadrujte svoju lásku.

6. Pred spaním sa vždy pobozkajte – vždy pred spaním sa pobozkajte, upevníte si tým svoju vzťah. V ideálnom prípade by ste sa mali snažiť všetky malé konflikty urovnať pred odchodom do postele s spečatiť deň bozkom.

7. Tancujte spolu – mnohé páry chodia spolu tancovať na plesy. Je to dobrý spôsob, ako sa spolu zabaviť a užiť si spoločnosť iných ľudí. Ak na tanec nie ste, môžete vymyslieť aj iné alternatívy, pri ktorých sa spolu zabavíte.

8. Nesúťažte medzi sebou – v manželstve by ste nemali súťažiť o to, kto je vo vzťahu tou lepšou polovičkou. Nevytvárajte si medzi sebou rivalitu. Je zrejmé, že jeden z vás vyrastie viac ako ten druhý. Majte však z toho radosť, nerobte z toho problém.

9. Dajte svojej polovičke aj vlastný priestor – aj v tom najlepšom vzťahu potrebujete občas čas len pre seba. Umožnite svojmu partnerovi alebo partnerke vlastné hobby alebo svoje vlastné momenty pokoja.

10. Robte kompromisy – naučte sa robiť kompromisy. Nesnažte sa nahovoriť polovičku silou-mocou na vašu stranu, ale urobte aj vy nejaký ústupok. Buduje to vo vás jednotu.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist