Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Práca & podnikanie 05. 06. 2018

Vytvorte si produktívne pracovné prostredie

ikonka
Na to, aby ste podali váš najlepší výkon s čo najmenším úsilím, musíte zlepšiť maličkosti, ktoré majú na vašu produktivitu nezanedbateľný vplyv. A tou je aj vaše pracovné prostredie.

Ak chcete byť produktívny, nemôžete mať na vašom stole neporiadok. Musíte byť v optimálnom nerušivom prostredí, ktoré dosiahnete tak, že budete venovať pozornosť nasledujúcim piatim faktorom:

1. Ergonómia
Ak trávite dlhý čas sedením pred počítačom, musíte v prvom rade venovať pozornosť ergonómii, aby ste vydržali dlhšie bez bolestí a predišli problémom s chrbticou. Už naplatí, že musíte sedieť rovno. Je lepšie, ak budete sedieť pohodlne skoro tak, ako keby ste boli na polceste k ležaniu (približne 110-stupňový uhol). Následne si treba nastaviť monitor úrovni očí, myš a klávesnicu na dosah rúk.

2. Svetlo
Ďalším bodom je, aby ste mali dostatočne svetlú kanceláriu. To zbystrí vašu pozornosť a zároveň pomôže zredukovať únavu očí. Biedne osvetlenie vedie aj k bolestiam hlavy a poklesu energie. Svetlo nemôže byť ani príliš jasné, kontrastné a spôsobovať rušivé tiene.

3. Teplota
Na vašu produktivitu má teplota prostredia väčší vplyv, ako si možno myslíte. Neexistuje však univerzálna hodnota, ktorá by sedela každému. Vy musíte vedieť, čo vám najviac vyhovuje. Väčšinou platí, že príliš teplé prostredia unavujú a demotivujú.

4. Estetika
Svoje pracovné prostredie by ste mali urobiť prehľadné, čisté a hlavne na vaše oko priaznivé. Pekné čisté prostredie zvyšuje vašu motiváciu a neruší vás. Keď si ho doplníte fotkou rodiny alebo kvetinou, tiež to môže vplývať na vašu výkonnosť. Rozdiel môžu urobiť aj farby stien, stojan na perá, zošívačka, počítačová myš a podobne.

5. Hluk
Aj toto je individuálna záležitosť. Niektorým ľuďom vyhovuje hluk pracovného ruchu okolo nich, a preto existuje na internete aj veľa videí, ktoré ho simulujú. Niekomu vyhovuje pracovať pri hudbe, niekomu v tichosti. Každopádne, musíte venovať pozornosť aj tomu. Ak vás trápi ruch okolia, slúchadlá s obľúbenou hudbou pomôžu.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
dalsich-7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovatĎalších 7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať osem-tajomstiev-ludi-s-pevnym-zdravimOsem tajomstiev ľudí s pevným zdravím zdravy-zivot-je-zakladom-pre-uspesny-zivotZdravý život je základom pre úspešný život manazment-casu-8-tipov-ktore-vam-s-nim-pomozuManažment času: 8 tipov, ktoré vám s ním pomôžu 7-jednoduchych-sposobov-ako-sa-motivovat7 jednoduchých spôsobov, ako sa motivovať
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist