Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Chcete byť podnikateľom? Tieto tri vlastnosti musíte mať

Podnikanie je čoraz atraktívnejšie u mladých ľudí, ktorí túžia po nezávislosti. Predstava je jasná – budete robiť sami na seba, nebudete mať nad sebou otravného šéfa a čas si budete prispôsobovať podľa vašich potrieb. Nie je však všetko také ružové.

Podnikanie nie je ľahké. Teda aspoň pre väčšinu ľudí nie. A väčšina podnikateľov ani nezažije taký úspech, v aký pri začiatkoch podnikania dúfala. Na to, aby ste mali šancu byť úspešným podnikateľom, totiž potrebujete v sebe mať nasledujúce tri charakteristiky:

1. Ochota pracovať tvrdšie a rozumnejšie ako konkurencia
Úspešný podnikateľ nikdy nevstupoval do podnikania s tým, že bude venovať práci 4 hodiny denne a zvyšok venuje svojím záľubám. Úspešný podnik si vyžaduje minimálne v prvých rokoch budovania veľa hodín tvrdej práce. Často od rána do večera. Často aj cez víkendy. Tiež je však dôležité pracovať rozumne a koncentrovať sa na to, čo sa počíta. Na priority, ktoré vás posunú najďalej. Musíte byť pritom produktívnejší, ako konkurencia, ktorá je čoraz väčšia ako v minulosti.

2. Cit pre dôkladnú starostlivosť nad firemnými financiami
Cieľom podnikania je generovať zisk. A v konečnom dôsledku sú to práve peniaze, ktoré rozhodujú o životaschopnosti a úspechu vášho podnikania. Preto by mali byť financie dôležitým bodom vášho záujmu. Mali by ste si tvoriť rozpočty, viesť dôkladnú evidenciu, tvoriť plány, rezervy, doplňovať vedomosti, držať krok so zákonmi, poctivo si viesť účtovníctvo, opatrne si vyberať investície... Skrátka, mali by ste mať cit pre dôkladnú starostlivosť o peniaze vášho podniku. Preto by ste si mali aj dôkladne vyberať svojho účtovníka či finančného manažéra.

3. Snaha neustále sa zlepšovať a vzdelávať
Hodiny, ktoré nevenujete priamo práci, by nemali by hodinami výhradné pre vaše záľuby. Je to totiž ešte jeden faktor udržateľného podnikateľského úspechu – držanie kroku s trendmi. Úspešný podnikateľ pravidelne číta novinky zo svojho odvetvia, neustále sa snaží zlepšovať a vzdelávať. Uvedomuje si, že vo vedomostiach je sila. Prospešným je aj mentor, ktorý už pred vami nejaké úspechy dosiahol.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist