Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

Prečo by ste nemali podľahnúť materializmu?

Mnoho ľudí sa ženie za hmotnými statkami, majetkami. Venujú tomu veľa energie i času. Je však toto cesta, ako žiť život dostatočne dobre? Máme len jednu šancu na život, preto by sme ju nemali premrhať.

Čoraz viac ľudí si v súčasnosti uvedomuje, že viac radosti zo života sa dá dosiahnuť tým, že sa menej zameriavame na hmotné veci a nenechávame sa ovplyvňovať materializmom. Stále si však väčšina ľudí nevie poradiť s nástrahami konzumnej spoločnosti.

Hovorí sa, že menej je viac. A v tomto prípade to tiež platí. Viac vecí vám neprinesie viac radosti. Skôr kradnú náš čas, pozornosť a energiu. Skôr len prinesú posadnutosť, pri ktorej premrháme náš čas stratenou honbou za šťastím, keď šťastie sa v skutočnosti skrýva v nehmotných veciach.

Viac radosti zo života môžete získať tým, keď svoju pozornosť presuniete na to, čo pre vaše srdce znamená najviac – na rodinu, na záľuby, na zážitky, na kreatívnu tvorbu. Viac šťastia budete cítiť, keď sa nebudete hnať za peniazmi v práci, ktorá vás nenapĺňa.

Pamätajte, že život je len jeden a je krátky. Čas, ktorý už nebudete môcť zobrať naspäť, ubehne veľmi rýchlo. Využite ho naplno. Využite svoj talent, správajte sa k ľuďom dobre, snažte sa ísť príkladom.

Radosť a šťastie môžete nájsť v neviditeľných veciach, ako sú nádej, láska, vzťahy a mier. Tieto veci si nakúpite za žiadne peniaze. Stačí len presmerovať svoj záujem na to, na čom v skutočností záleží. Materiálno to pritom nie je. Snažte sa hľadať viac radosti v týchto veciach, ktoré vás nestoja ani cent.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist