Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
8 vecí, ktoré môžete urobiť so starým mobilom | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Peniaze & bohatstvo

8 vecí, ktoré môžete urobiť so starým mobilom

Len málokto vydrží s jedným mobilným telefónom mnoho rokov. Vo väčšine prípadov si každých pár rokov kupujeme mobilný telefón nový. Čo však urobiť s tým starým? Nemusíte ho vyhadzovať, treba zapojiť trochu kreativity a môžete ho využiť viacerými spôsobmi.

1. Predajte ho alebo ho darujte – ak je stále v dobrom stave, je veľa ľudí, ktorí by ocenili aj váš starý telefón. Môžete ho skúsiť predať cez bazár alebo ho rovno niekomu darovať.

2. Nechajte si ho v zálohe – ak je funkčný, môžete si ho jednoducho nechať pre prípad, ak by sa vás nový telefón pokazil. Môžete si ho nosiť plne nabitý, ale vypnutý, aj pre pohotovosť – na núdzovú linku sa dovoláte aj bez SIM karty.

3. Využite ho ako budík – môžete ho využívať ako budík na nočnom stolíku. Jeho výhodou je, že si môžete nastaviť pre zobúdzanie aj vašu obľúbenú pesničku, ktorá vás dobre naladí do dňa. Existujú aj aplikácie, ktorými si môžete monitorovať svoj spánok.

4. Využite ho ako kameru pre deti – ak máte deti, ktoré bažia po kreativite, mobilný telefón s kamerou môžu využiť ako ich vlastnú kameru. Budú sa hrať a pritom cibriť svoje zručnosti. Platí to aj o fotografovaní.

5. Využite ho ako bezpečnostnú kameru – ako kameru ho môžete využiť aj vy. Hneď nám napadnú dva spôsoby – ako bezpečnostná kamera či baby monitor. Stačí nainštalovať napr. Skype a môžete na diaľku sledovať, či je vo vašom dome všetko v poriadku, resp. či vaše bábätko pokojne spí. Stačí k tomu Wi-Fi.

6. Využite ho ako zábavné centrum – starý mobil môžete využiť ako čítačku, ako hracie zariadenie, ako prehrávať hudby či audiokníh... Pri možnostiach súčasných aplikácií v podstate ako čokoľvek.

7. Vytvorte si digitálny fotorámik – aplikácie môžete využiť aj na to, aby sa zobrazovali a pravidelne striedali vaše obľúbené fotky. Svoj fotorámik pritom môžete vylepšiť tak, že by samotný mobil nebolo ani vidno. Len jeho displej.

8. Využite ho ako stopky – ak chodíte behávať a bojíte sa, že by ste mohli váš nový mobilný telefón poškodiť prípadným pádom, verte si na beh svoj starý telefón. Môžete ho využiť ako prehrávač hudby ako stopky. A pre prípad núdze – ako sme už spomínali, na 112 sa dovoláte aj bez SIM karty.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist