Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Pozrite si, ako sa plytvá časom na pracovisku

USPECH.MNE.SK    |    29.05.2018
Nanešťastie, každý podnikateľ sa stretáva s tým, že jeho zamestnanci plytvajú na pracovisku časom, ktorý by mohol byť využitý produktívnejšie. Jednou z najväčších nástrah v tomto smere sú sociálne siete. Čo ešte patrí medzi najväčších žrútov produktívneho času?

Ľudia z projektu TimeDoctor sa zamerali na plytvanie času na pracoviskách a prišli so závermi, s ktorými sa podelili aj s verejnosťou. Ten najpodstatnejší je, že až 40 % pracovnej produktivity sa stráca surfovaním na internete, ktoré nesúvisí s prácou.

Internet je najväčším rozptýlením v kanceláriách a priemerne na ňom jeden pracovník strávi 21 hodín týždenne. Zaujímavosťou je, že až 70 % návštev pornografických stránok príde v pracovnom čase. Sociálne médiá sú kapitola sama o sebe.

Kým 65 % firiem vidí pozitíva využívania sociálnych médií, tak len 15 % firiem má politiku, ktorou sa pri nich zamestnanci riadia. Viac ako polovica firiem ich využívania dokonca úplne zakázala. 19 % ich povoľuje sociálne médiá používať len pre pracovné účely.

Čo sa týka monitorovania používania internetu, asi 45 % firiem ho realizuje. Podobné číslo platí pri kontrole e-mailov a uložených súborov v počítačoch. 40 % z týchto firiem dokonca na to nevyužíva software, ale špeciálneho pracovníka.

Firmy najčastejšie zakazujú prístup na Facebook, MySpace, YouTube, DoubleClick a Twitter. V prvej desiatke sú aj stránky pre dospelých, ako RedTube, PornHub a Playboy.com.

Mimo internetu sú najväčšími žrútmi produktívneho času socializácia so spolupracovníkmi, vybavovanie si osobných záležitostí, osobné telefonáty a dlhé obedné prestávky.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1269
EUR-CZK
25.569
EUR-HUF
325.66
EUR-PLN
4.2622
EUR-GBP
0.89873
Neprehliadnite
Citát dňa
„Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.“
- Enzo Ferrari

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist