Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Práca & podnikanie 29. 05. 2018

Pozrite si, ako sa plytvá časom na pracovisku

ikonka
Nanešťastie, každý podnikateľ sa stretáva s tým, že jeho zamestnanci plytvajú na pracovisku časom, ktorý by mohol byť využitý produktívnejšie. Jednou z najväčších nástrah v tomto smere sú sociálne siete. Čo ešte patrí medzi najväčších žrútov produktívneho času?

Ľudia z projektu TimeDoctor sa zamerali na plytvanie času na pracoviskách a prišli so závermi, s ktorými sa podelili aj s verejnosťou. Ten najpodstatnejší je, že až 40 % pracovnej produktivity sa stráca surfovaním na internete, ktoré nesúvisí s prácou.

Internet je najväčším rozptýlením v kanceláriách a priemerne na ňom jeden pracovník strávi 21 hodín týždenne. Zaujímavosťou je, že až 70 % návštev pornografických stránok príde v pracovnom čase. Sociálne médiá sú kapitola sama o sebe.

Kým 65 % firiem vidí pozitíva využívania sociálnych médií, tak len 15 % firiem má politiku, ktorou sa pri nich zamestnanci riadia. Viac ako polovica firiem ich využívania dokonca úplne zakázala. 19 % ich povoľuje sociálne médiá používať len pre pracovné účely.

Čo sa týka monitorovania používania internetu, asi 45 % firiem ho realizuje. Podobné číslo platí pri kontrole e-mailov a uložených súborov v počítačoch. 40 % z týchto firiem dokonca na to nevyužíva software, ale špeciálneho pracovníka.

Firmy najčastejšie zakazujú prístup na Facebook, MySpace, YouTube, DoubleClick a Twitter. V prvej desiatke sú aj stránky pre dospelých, ako RedTube, PornHub a Playboy.com.

Mimo internetu sú najväčšími žrútmi produktívneho času socializácia so spolupracovníkmi, vybavovanie si osobných záležitostí, osobné telefonáty a dlhé obedné prestávky.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
rozumny-sposob-ako-ubrat-z-kaloriiRozumný spôsob, ako ubrať z kalórií styri-veci-ktore-mate-plne-pod-kontrolou-a-ktore-vam-zlepsia-denŠtyri veci, ktoré máte plne pod kontrolou a ktoré vám zlepšia deň ako-usetrit-pri-nakupe-autaAko ušetriť pri nákupe auta? ako-sa-motivovat-jednoducho-k-dosiahnutiu-cielaAko sa motivovať jednoducho k dosiahnutiu cieľa? preco-vase-telo-potrebuje-posilnovaniePrečo vaše telo potrebuje posilňovanie?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist