Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Ktoré tri moderné veci najviac ničia váš život?

Ľudia robia mnoho vecí, ktoré im škodia. Často si to uvedomujú a neprestávajú. Často si to však neuvedomia. Každá nová technológia so sebou prináša pokrok a dá sa využívať správnym spôsobom. Tak je to aj v prípade nasledujúcich troch vecí, ktoré väčšina ľudí využíva nesprávne. Výsledkom toho je stratený čas, nenaplnený život či dokonca fyzické a mentálne poruchy.

Ktoré moderné veci vám ničia život najviac, ak ich nevyužívate správne?

Televízia

Televízia je dlhodobo jedným z hlavných žrútov vášho času. Samozrejme, že v obmedzenej miere vie byť užitočná – poskytne vám uvoľnenie po práci alebo si v nej môžete pozrieť aj užitočné programy, ktoré so sebou prinášajú pridanú hodnotu. Väčšinou v nej však nájdeme relácie, reality show, seriály a filmy, ktoré vám nič nedajú a postarajú sa len o to, že prídete o veľké množstvo času.

Najhoršie to je v prípade, ak človek strávi pred televíziou niekoľko hodín denne. Počas toho času mohol robiť niečo produktívnejšie a ak by aj nebudoval svoju kariéru, mohol sa venovať zmysluplnejším veciam. Menej času pred televíziou prinesie viac času vašim záľubám či priateľom. Môžete ich využiť na cvičenie či pospať si v noci o trochu dlhšie.

Video hry

Hlavne mladší ľudia často svoj čas nevenujú iba televíznym programom, ale aj video hrám. Takisto sa nájdu aj také, ktoré sú edukačné, ale je ich minimum a využívajú sa v minimálnej miere. Hranie video hier je ešte zradnejšie ako televízia, pretože ak raz začnete často neviete prestať a vzácny čas vám ubehne tak rýchlo, že ste to nestačili ani registrovať.

Ľudia často prostredníctvom týchto hier aj napĺňajú svoje fantázie. Hrajú futbal či jazdia v luxusných športových autách. Keď sa vrátia do reality, sú zo svojho života sklamaní. Stratené hodiny však mohli venovať svojmu osobnému rozvoju a možno by sa raz dočkali aj vysnívaného domu či automobilu.

Sociálne médiá

Nakoniec zostáva to najlepšie. Sociálne médiá sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Ich rast v ostatných rokoch bol mimoriadny a majú aj svoje výhody. Mnoho ľudí je však svetom sociálnych médií pohltených a registrujú sa na každú sociálnu sieť, ktorá im napadne. Často pri ňom však strávia zbytočný čas prehliadaním fotiek, hraním hier či komunikovaním s kamarátmi, s ktorými by sa mohli stretnúť aj v reálnom živote.

Sociálne médiá sú z tejto trojice vecí najužitočnejšie, ak sa ich naučíme ovládať. čas treba venovať veciam, ktoré nám pomáhajú rásť – nasávať nové relevantné informácie a vzdelávať sa, propagovať svoju značku či komunikovať s kamarátmi alebo príbuznými, s ktorými sa inak nemôžete skontaktovať. Pochopiteľne, venujte na to určitý čas. Nekontrolujte ich neustále počas dňa, pretože budú pôsobiť ako rozptýlenie nie len v pracovnom, ale aj osobnom živote.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist