Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Čo robiť, ak ste urobili zlé rozhodnutie?

USPECH.MNE.SK    |    05.09.2019
Čo som to urobil? Prečo som to urobil? Aj tieto otázky človeku prídu na um, keď sa dopustí zlého rozhodnutia. Ako sa zachovať v takej situácii?

Všetci sme len ľudia, a tak je možné, že raz za čas urobíme aj nesprávne rozhodnutie. Čas už vrátiť nemôžeme, a tak treba urobiť nasledujúce kroky:

1. Akceptujte svoje emócie a nenechajte sa nimi pohltiť – nepotláčajte emócie, najskôr sa musíte zamerať na to, čo cítite. Neignorujte ich a nepredstierajte, že k chybe nedošlo. Ak si myslíte, že potrebuje pomoc, zvážte terapiu. Musíte sa však od rozhodnutie oslobodiť, a tak nedovoľte emóciám, aby vás pohltili. Ak budeme na zlom rozhodnutí lipnúť, len ťažko sa pohneme vpred.

2. Potom sa zamerajte len na fakty – keď už ste si uvedomili a akceptovali svoje emócie a odosobnili ste sa od rozhodnutia, zamerajte všetku svoju pozornosť výhradne na fakty, ktoré zo zlého rozhodnutia vyplývajú. Čo sa vám deje? Aké budú ďalšie následky? Čo chcete, aby sa stalo? Akými krokmi to dosiahnuť?

3. Akceptujte omyl a odpustite si – vaša myseľ sa ani po prvých dvoch krokoch úplne nezbaví myšlienok o chybe a ľútosti, ktorú budete cítiť. Jednoducho musíte akceptovať aj tú ľútosť, aby ste v budúcnosti urobili lepšie rozhodnutia. Nebuďte za chybu na seba príliš tvrdí. Odpustite si, aby ste netrávili veľa času a energie ľutovaním niečoho, čo sa už stalo, namiesto toho, aby ste mysleli na to, čo je pred vami.

4. Poučte sa do budúcna – nabudúce, keď budete stáť pred veľkým rozhodnutím, možno budete cítiť napätie, že by ste mohli urobiť ďalšiu chybu. Vtedy práve tu minulú chybu využite vo svoj prospech tým, že sa z nej poučíte. Vytvorte si proces rozhodovania, snažte sa zozbierať čo najviac informácií, ktoré vám pomôžu k lepšiemu rozhodnutiu. Pokryte rôzne riešenia, zamyslíte sa nad potenciálnymi rizikami a potom sa rozhodnite.

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist