Úspech.MNE.sk

Život & vzťahy 06. 04. 2018

Ako sa vyrovnávať s komplikáciami v živote?

ikonka
Ste na dobrej ceste za vašim cieľom a vládne u vás nadšenie, že sa k nemu deň čo deň približujete. Znenazdajky však príde problém. Prekážka. Čo teraz? Jednoducho sa s komplikáciou musíte vyrovnať.

Nevydarený pohovor, problémy v práci, rozchod. Komplikácie v živote sa stávajú, je to jeho realita. Netreba však hneď vešať hlavu. Aj tieto problémy sa dajú riešiť a nemusia vám zabrániť k dosiahnutiu želaného úspechu. Musíte sa s nimi zmieriť a vyrovnať sa s nimi pomocou nasledujúcich štyroch krokov.

1. Nepodľahnite panike
V prvom rade si musíte uvedomiť, že panika vás nikam nedovedie. V skutočnosti vám môže len uškodiť. Preto nesmiete panikáriť, ak sa nejaký nečakaný problém vyskytne. Upokojte sa a neprejdite k riešenie problému skôr, ako budete mať pod kontrolou svoje emócie. Ak ich pod kontrolou nemáte, žiadne racionálne rozhodnutie neurobíte.

2. Myslite racionálne
A myslieť pri riešení komplikácií musíte práve racionálne. Nemôžete za problémy viniť nikoho iného. Možno si za ne môžete sami, vtedy to treba akceptovať. Za každých okolností však musíte prijať zodpovednosť a racionálne sa pozrieť na to, čo sa vlastne stalo. Nerobte z problému niečo, čím nie je. Nakoniec zistíte, že vo väčšine prípadov sú následky riešiteľné a nie sú až také zlé, ako ste si na začiatku mohli myslieť.

3. Rozanalyzujte situáciu
S racionálnym myslením sa musíte na problém pozrieť objektívne zo všetkých strán. Zistite, čo ho spôsobilo. Musíte vedieť podrobnosti toho, čo k nemu viedlo. Musíte vedieť, prečo sa vás problém dotkol. Keď nájdete odpoveď, môžete urobiť opatrenia, ktoré zabránia tomu, aby sa situácia opakovala. Ak má problém okamžité následky, musíte si zapísať akčný plán, ako ich zminimalizovať alebo odstrániť.

4. Konajte
Posledným krokom je konanie. Po tom, čo rozhodnete, čo treba urobiť, to urobte. Niekedy nemusíte konať okamžite, niekedy áno. Základom však je, aby ste konali. Nemôžete problémy neriešiť, lebo môžu mať ešte horšie následky. Buďte iniciatívni a nájdite aj príležitosti, ktoré daný problém so sebou mohol priniesť. Nakoniec možno zistíte, že v konečnom dôsledku vám bol problém aj užitočný.

Ďakujeme, že ste si našli čas a prečítali tento článok. Dúfame, že vás o niečo obohatil. Ak sa chcete rozvíjať spolu s nami, staňte sa na naším fanúšikom na Facebooku a pokojne dajte o nás vedieť aj známym.
Od pondelka do soboty, články, ktoré zlepšia váš život...


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
osem-pravd-o-posilnovani-ktore-by-ste-mali-poznatOsem právd o posilňovaní, ktoré by ste mali poznaťako-povedat-pravdu-bez-toho-aby-ste-vyzerali-hruboAko povedať pravdu bez toho, aby ste vyzerali hrubo? ako-usetrit-na-elektrineAko ušetriť na elektrine? 5-zvykov-ktore-vas-drzia-daleko-od-uspechu5 zvykov, ktoré vás držia ďaleko od úspechu styri-dovody-preco-male-firmy-neuspejuŠtyri dôvody, prečo malé firmy neuspejú
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Citát dňa
„Genialita je 1% inšpirácie a 99% potu. “
- Thomas Alva Edison
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist