Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Symptómy, ktoré vám hovoria, že vás váš vzťah vyčerpáva

Ak venujete svoju energiu vzťahu, ktorý nenapĺňa vaše potreby, môžete sa cítiť frustrovane a vyčerpane. Môže sa stať komplikované žiť vo vzťahu, v ktorom necítite podporu svojho partnera alebo si neprejavujete vzájomne svoju lásku.

Žiaden vzťah nie je dokonalý, ale ak sa stále cítite v napätí, keď si spomeniete na svojho partnera, možno by ste mali zvážiť radikálnejšie riešenie (napr. terapiu), potenciálne aj rozchod. Toto sú symptómy vzťahu, ktorý ohrozuje vaše mentálne zdravie:

1. Neustále sa strachujete o partnerove problémy – snažíte sa napraviť problémy partnera, ktorý nedokáže rovnaký druh podpory poskytnúť vám. Ich drámy dominujú všetkým rozhovorom a vaše problémy idú stranou.

2. Necítite, že by ste boli objektom partnerovej lásky – partner ignoruje vaše emocionálne potreby. Neprejavuje vám náklonnosť, neobjíma vás, nechce sa s vami milovať.

3. Neviete pri partnerovi prejaviť svoje skutočná „ja“ – nikdy nie je dobrým znamením, ak nemôžete byť samým sebou v blízkosti svojho životného partnera. Ak musíte pri ňom filtrovať svoje správanie i témy rozhovorov.

4. Túžite po čase osamote – hoci čas osamote je nevyhnutný pre zdravý vzťah, ak máte neustále túžbu odísť od vášho partnera, potom vám to naznačujete, že sa od neho snažíte v skutočnosti ujsť.

5. Už nie ste takí otvorení svojím priateľom – niekedy sme vo vzťahoch, ktoré si vyžadujú maximum nášho času a energie, čím nemáme už chuť venovať sa naplno aj vzťahom s priateľmi. A keď už aj s nimi sme, nie sme až takí otvorení ako v minulosti.

6. Cítite sa fyzicky unavení – váš duševný boj sa môže prejaviť aj fyzickou vyčerpanosťou. Cítite sa unavene buď pre negatívne pocity alebo pre to, že vás myšlienky oberajú napríklad o dobrý spánok.

7. Váš vzťah obmedzuje iné oblasti vášho života – váš partner si vyžaduje toľko pozornosti, že vám bráni naplno vykonávať svoju prácu, venovať sa svojim priateľom, rodine, zdraviu, financiám, duchovnej stránke alebo vás oberá o čas na oddych.

zdroj: Insider

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist