Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Úspech.MNE.sk

Zdravie & vitalita 07. 07. 2018

Jedlá, ktorá vám zlepšia náladu

ikonka
V minulosti nebolo ničím nezvyčajným, že sa na liečbu používali rôzne jedlá. Aj v súčasnosti majú svoj význam a dokonca sú ich účinky potvrdzované vedeckými výskumami. Jeden z nich nedávno dokázal, že niektoré jedlá vplývajú aj na lepšiu náladu. V tomto článku si ich predstavíme.

Tmavá čokoláda
Nie len, že je chutná, ale tmavá čokoláda obsahuje aj veľa magnézia. Tento minerál uvoľňuje vaše svaly a redukuje pocity úzkosti. Okrem neho obsahuje aj aromatickú aminokyselinu tryptofán, ktorá pomáha redukovať symptómy depresie.

Losos
Losos a vlašské orechy sú pokrmy bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sú známe aj tým, že pomáhajú bojovať proti depresii a kontrolujú výkyvy nálady. Navyše, zlepšia aj vašu pamäť a koncentráciu.

Špenát
Špenát je listovou zeleninou, ktorá je bohatá na kyselinu listovú, teda vitamín zo skupiny B, ktorej je prisudzovaná vlastnosť pozitívne podporovať náladu. Tiež chráni mozgové bunky od voľných radikálov, ktoré môžu spôsobovať pocity únavy a výkyvy nálady.

Kura
Aj kura môže byť pri zlepšení nálady prospešné. Biele mäso z kuraťa obsahuje vitamín B12, ktorý pomáha upokojovať. Nedostatok tohto vitamínu spôsobí, že budete náladoví a unavení.

Tofu
Jesť len samotné tofu nie je nič chutné, ale chutí lepšie v polievke alebo v šalátoch. Jeho prospešný účinok však poteší ešte viac – pomáha uvoľňovať svaly, čím umožňuje uvoľniť sa aj vám.

Avokádo
Avokádo je zeleninou, ktorá obsahuje serotonín, teda neurotransmiter zodpovedný za pocity blaha. Okrem toho je to jedlo dobré pre vašu pokožku, vlasy a nechty, čo aj nepriamo spôsobí lepšiu náladu hlavne ženám :-)

Grécky jogurt
Grécky jogurt je skvelé jedlo a probiotiká, ktoré sú v ňom obsiahnuté, pomáhajú zlepšovať náladu a imunitný systém.

Zelený čaj
Aj tekutiny, konkrétne zelený čaj, môžu zlepšiť vašu náladu. V tomto prípade za to môže theanín, teda antioxidant, ktorý sa správa ako činidlo upokojenia nervov.

Bobuľovité ovocie
Bobuľovití ovocie, menovite čučoriedky, jahody a maliny, majú tiež svoj vplyv na lepšiu náladu. Obsahujú totiž antokyaníny a antokyány. Tieto živiny pomáhajú redukovať stres a depresie.


Nahlásiť chybu
Mohlo by vás zaujímať:
mal-by-byt-vas-zoznam-uloh-na-papieri-alebo-v-telefoneMal by byť váš zoznam úloh na papieri alebo v telefóne?tvrdou-pracou-mozete-vykompenzovat-nedostatok-talentuTvrdou prácou môžete vykompenzovať nedostatok talentu co-su-to-antioxidanty-a-na-co-sluziaČo sú to antioxidanty a na čo slúžia? pat-sposobov-ktorymi-mozete-ziskat-kontrolu-nad-svojim-zivotomPäť spôsobov, ktorými môžete získať kontrolu nad svojím životomzaujimave-statistiky-ktore-zmenia-vas-pohlad-na-bohatstvoZaujímavé štatistiky, ktoré zmenia váš pohľad na bohatstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2018 MNE.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist