Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Štyri veci, ktoré máte plne pod kontrolou a ktoré vám zlepšia deň

Chcete zažiť lepší deň, mať pozitívnejší prístup a cítiť, že máte dobrý život? Tvrdíte, že to nemáte pod svojou kontrolou? Chyba. Nájdu sa veci, ktoré môžete plne ovplyvňovať a ktoré vám deň zlepšia. Prinášame vám štyri príklady.

1. Vstávajte skôr
Vy máte voľbu, o koľkej vstanete z postele. Vyberte si vstávať o niečo skôr, aby ste mali lepší začiatok do dňa a vyhli sa zbytočnému stresu. Mnoho ľudí ešte pred odchodom do práce stresuje pre nedostatok času a tým si stavajú nešťastné základy pre svoj deň. Ak vstanete skôr, budete mať viac priestoru vybaviť si ranné domáce povinnosti pred tým, ako vyrazíte do práce. Tiež tak môžete získať čas na iné aktivity – čítanie kníh, cvičenie, teplú sprchu a podobne.

2. Viac sa usmievajte
Súčasťou pozitívneho prístupu je aj usmievanie. Mali by ste sa usmievať častejšie. Aj umelý úsmev dokáže priniesť lepšie pocity. Dokázali to už aj vedci. Navyše, keď sa budete usmievať v kolektíve, budete šíriť dobrú náladu a to sa k vám vráti ako bumerang. Nebudete čeliť toľkej negativite.

3. Urobte niečo pre seba
Už sme to spomínali v prvom bode. Ak získate viac času skorším vstávaním, môžete urobiť niečo pre seba, či už ide o to čítanie, cvičenie alebo relax. Aj túto vec máte plne pod kontrolou, a tak sa ju môžete rozhodnúť vykonávať aj v inom čase – cez deň, pred spaním a podobne. Učte sa niečo, robte niečo pre vaše telo, myseľ. Pokojne si užite aj kvalitnú hodinku pri obľúbenom seriáli či dve pri zaujímavom filme.

4. Rozmýšľajte o tom, za čo ste vďační
Ideálne ráno alebo včera pred spaním by ste si mali položiť otázku, za čo ste vďační. Môžete sa zamerať na celý život, aby vám to pripomenulo, že v skutočnosti môžete byť spokojnejší, ako možno ste. Večer môžete vyjadriť aj svoju vďačnosť za to, čo ste zažili cez deň. Vďační buďte aj za maličkosti a skúste hľadať pozitíva aj v negatívnych skúsenostiach. Aj tie môžu byť pre vás pozitívnou lekciou do budúcna.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist