Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
5 spôsobov, ako odštartovať produktívny deň | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Motivácia & inšpirácia

5 spôsobov, ako odštartovať produktívny deň

S vaším dňom je to podobné ako s domom. Ak chcete mať stabilný dom, musíte najskôr postaviť kvalitné základy. Ak chcete zažiť produktívny, takisto musíte vybudovať základy. A tými sú v tomto prípade veci, ktoré urobíte hneď ráno.

Už po zobudení dávate svojmu dňu isté tempo. Ak ho stanovíte správne, aj váš deň bude produktívny. Budete mať viac energie, viac koncentrácie a dokážete toho urobiť viac. Preto by ste mali každý produktívny deň začať týmito piatimi spôsobmi:

1. Prebuďte sa z kvalitného spánku
Základy sa musia dobre pripraviť a touto prípravou je už to, že v predošlý deň pôjde dostatočne skoro spať, aby ste v noci prežili dostatočné dlhý a kvalitný spánok. Ak budete nevyspatí, váš deň už nezachránia ani nespočetné šálky kávy. Spať by ste mali sedem až deväť hodín. Ak to dosiahnete, zobudíte sa v plných silách.

2. Zacvičte si
Cvičenie je dôležité pre každý váš deň, pretože ním nie len prospejete svojmu zdraviu, ale aj nálade a koncentrácii. Môžu za to hormóny, ktoré sa pri ňom vyplavujú do tela. Väčšinou si však ľudia nevedia na tréning nájsť čas. Čo takto hneď ráno? Uistite sa tak, že ho nevynecháte a endorfíny vás naladia na tú správnu vlnovú dĺžku ešte predtým, ako vstúpite do kancelárie.

3. To najťažšie urobte ako prvé
Ľudia majú tendenciu ťažké veci odkladať na neskôr, ale to nie je základom produktivity. Ak sa niekde chcete posunúť, musíte robiť ťažké veci. A najlepšie je tú najnáročnejšiu úlohu urobiť hneď ako prvú. Všetky ostatné sa potom budú zdať ako hračka a navyše, jej vykonanie vás uspokojí a navnadí na ďalšie úlohy. Navyše, tie menej významné úlohy zväčša nepotrebujú toľko energie. A jej úroveň vám priebežne počas dňa klesá.

4. Korešpondenciu a stretnutie posuňte na neskôr
Stretnutia a vybavovanie korešpondencie by ste nemali robiť hneď ráno, pretože následne neurobíte dostatok kvalitnej práce. Tieto veci s a hodia pre obdobia, kedy máte menej energie. Stretnutia by ste mali absolvovať popoludní, e-maile nekontrolovať skôr ako o desiatej či jedenástej dopoludnia. Prvé hodiny v práci venujte koncentrovanej práci.

5. Myslíte pozitívne
Vaše činy a vaše pocity sú vo významnej miere výsledkom vášho myslenia. Ak budete myslieť negatívne, budete mať zlú náladu a nebudete si veriť. Prečo teda namyslieť pozitívne? zamerajte sa na veci, ktoré chcete dosiahnuť a verte, že ich dosiahnete. Prečítajte si ráno motivačnú knihu alebo nejaký inšpiratívny citát. Verte, že vám to pomôže.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist