Strict Standards: mktime(): You should be using the time() function instead in /home/vc004800/mne/_sub/uspech/engine/header_new.php on line 5
Chcete vyššiu výplatu? Požiadajte o to správne | Uspech.MNE.sk
Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Chcete vyššiu výplatu? Požiadajte o to správne

Nie je ľahké požiadať o vyššiu mzdu, ale ak veríte, že si ju skutočne zaslúžite, odhodlajte sa ísť sa šéfom a požiadať ho o zvýšenie platu. Požiadajte ho však správne vďaka nasledujúcim tipom. Ich aplikovanie vám konfrontáciu uľahčí a zvýši pravdepodobnosť úspešného výsledku.

1. Zvoľte vhodné načasovanie - uistite sa, že žiadane o vyššiu mzdu v správny čas, ideálne v čase, kedy personálne oddelenie uskutočňuje hodnotenie zamestnancov. Nežiadajte o to v čase, keď sa firma trápi alebo keď má šéf zlú náladu.

2. Poznajte trh - ešte predtým, ako sa odhodláte požiadať o zvýšenie výplaty, spoznajte čo najlepšie trh, v ktorom pracujete. Uistite sa, že vaša požiadavka bude racionálna vzhľadom na situáciu na trhu.

3. Vytvorte si zoznam úspechov - aby ste boli pri požiadavke úspešní, musíte šéfovi predniesť dôvody, prečo si vyšší plat zaslúžite. Nejde o to, či ste lojálni a či si plníte to, čo máte. Ide o to, čo robíte navyše. Ak ste zažili nejaké pracovné úspechy, ak ste vymysleli nejakú inováciu, ak prekračujete normy, to sú veci, ktorými môžete argumentovať.

4. Dajte šéfovi trochu priestoru - aj vás šéf má veľa práca, a tak ho na žiadosť pripravte tak, že sa s ním dohodnete vopred na stretnutí a povedzte mu, čoho sa bude týkať. Bude mať tiež viac času na prípravu, a keď vašu požiadavku zamietne, bude vám môcť lepšie opodstatniť. Vy potom budete môcť protiargumetovať a dohodnúť sa trebárs na potenciálnom zvýšení v budúcnosti

5. Pripravte sa na možnosť novej pozície - ak nemôžete dostať vyšší plat na pozícii, v ktorej aktuálne pracujete, pripravte sa na možnosť prestúpiť do inej pozície, v ktorej by ste mohli mať atraktívnejšie finančné ohodnotenie, ale aj vyššiu zodpovednosť. Načrtnite túto možnosť aj šéfovi.

6. Nevyhrážajte sa odchodom do inej firmy - ak je aj vaša požiadavka zamietnutá, snažte sa odolať a nevyhrážajte sa odchodom. Možno len nie je ten pravý čas na zvýšenie platu. Počkajte pár mesiacov a požiadajte o zvýšenie platu znova. Nevyhrážajte sa najmä vtedy, ak na odchod nie ste pripravení.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist