Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Osobný rast

Ako zmeniť niečo, čo nemáte radi, na denný zvyk?

Chcete začať niečo, o čom viete, že by vám prospelo, ale neviete sa k tomu motivovať, pretože danú činnosť nenávidíte? Potom sú tu pre vás dva kroky, ktoré by vám mohli pomôcť vybudovať každodenný pozitívny zvyk.

Chcete pravidelne cvičiť, ale neviete sa k tomu odhodlať? Chcete pravidelne čítať, ale skutočne sa vám to nechce? Dobre viete, že tieto činnosti budú pre vás prospešné, tak ako ich do svojho života zaradiť, keď vás pri pomyslení na ne postihne nechuť?

1. Začnite zľahka
V prvom rade si musíte uvedomiť, že hocičo nové, nie len to, čo neznášate, potrebuje svoj čas. Potrebujete ho aj vy, aby ste si na danú vec zvykli a stala sa vašim zvykom. A to sa veľmi ťažké robí, ak začnete zhurta. Pri cvičení môže byť príkladom hodinová tréningová jednotka, pri čítaní 100 strán na posedenie. Takto to skutočne nepôjde.

Na úvod musíte začať veľmi zľahka. Ak sa máte premáhať, je lepšie, ak budete myslieť na dlhodobý úžitok. Ak začnete zhurta, tak pri tom možno vydržíte týždeň, ale následne prídete o chuť i o dosiahnuté výsledky za daný čas. Začať skromne naozaj funguje.

2. Robte to jednoducho
Z vyššie uvedeného vyplýva, že na úvod si nemôžete komplikovať život drastickými zmenami. Ak chcete cvičiť tak začnite 5 minútami a robte jednoduché aktivity, nekomplikujte si život najrôznejšími cvikmi – začnite trebárs drepmi, kľukmi a zhybmi. Ak chcete pravidelne čítať, nevyčleňte si na to hodinu denne. Čítajte 5 až 10 minút alebo si dajte sa ciel 5-10 strán.

Keď si tieto aktivity ohraničíte na takýto malý časový priestor, tak nebudete mať problém ich zaradiť do svojho dňa. Päť až desať minút si nájdete ľahko a sú udržateľnejšie, ako hodina. Navyše, možno sa to nezdáva veľa, ale postupne prečítate aj celú knihu a uvedomíte si, že to nebol žiaden veľký problém. A kým s atak stane, budete mať už vybudovaný zvyk, ktorý môžete ďalej rozvíjať.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2024 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist