Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Nasledovanie svojej vášne vám pomôže v práci aj v súkromí

Viete, čo by vám mohlo pomôcť v pracovnom aj osobnom živote? Ak by ste si týždenne vyčlenili aspoň štyri hodiny na činnosť, ktorú robíte radi. Pre svoje hobby, pre svoju vášeň. V tomto článku si povieme prečo.

V jednoduchosti možno povedať, že ak sa začnete poctivo venovať svojej vášni, stanú sa vo vašom živote skvelé veci, ktorými budete vplývať aj na svoje okolie. A nezáleží pritom, či ide o činnosť spätú s prácou alebo len súkromím. Musí ísť o skutočnú vášeň.

Dôležité je tiež nenechať nič na náhodu a vyčleniť si čas pre ňu vo svojom harmonograme. A to pekne natvrdo a venovať sa jej vďaka tomu aj v časoch, keď ste unavení a keď sa vám nič okrem sledovanie televízie nechce. Verte, že keď začnete, chytí vás to a účinok bude pozitívny. Na dvoch frontoch – pracovnom a súkromnom.

Práca: Vyššia produktivita

Vďaka nasledovaniu svojej vášne vo vašom voľnom čase budete veselšou a pozitívnejšou osobou aj v práci. A to sa odzrkadlí aj na vašej produktivite. Budete výkonnejší, vďaka čomu si zvýšite šancu pracovného úspechu, akým môže byť povýšenie či rast platu. Ak by ste hobby nemali, boli by ste pesimistickejší, viac by ste sa sťažovali, komplikovali si pracovné vzťahy a stihli toho menej urobiť.

Súkromie: Lepšia nálada a lepšie vzťahy

Ako sme už naznačili, vďaka svojmu hobby budete mať lepšiu náladu a budete pozitívnejší. Bude sa to teda hodiť aj v časoch, kedy by ste pociťovali smútok. V nedeľu budete mať dôvod tešiť sa z nového týždňa a nie smútiť, že musíte ísť do práce. Taktiež budete lepšie vplývať na priateľov a tým si upevňovať vzťahy. Navyše, vaše hobby vám môže priniesť aj nové známostí s ľuďmi, s ktorými vás spája práve vaša vášeň. A to môže priniesť aj nové príležitosti do života.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2020 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist