Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Ako úspešne predať hocičo hocikomu?

USPECH.MNE.SK    |    18.12.2018
Kľúčom v úspechu každého biznisu je predaj. Ak chcete byť úspešným predajcom, musíte si osvojiť nasledujúce tipy, ktoré vám umožnia predať hocičo hocikomu a zvýšiť tak príjmy vašej spoločnosti.

1. Pochopte potreby zákazníkov
Každý dobrý predajca vám povie, že základom všetkého je pochopiť zákazníkove potreby. Bez ohľadu na to, čo predávate, musíte im rozumieť a nájsť cestu, ako ich naplniť. Nekoncentrujte sa na vlastnosti produktu, koncentrujte sa na to, ako produkt dokáže zákazníkovi tieto potreby naplniť. Točte sa pri predaji okolo toho.

2. Spoznajte zákazníka
Ešte predtým, ako sa so zákazníkom dostanete do kontaktu, by ste si mali urobiť prieskum a pokúsiť sa o ňom získať informácie. Ak ide o niekoho z firmy, zistite niečo o jeho pozícii o poslaní danej firmy, jej hodnotách a minulosti. Môže to pomôcť.

3. Nepredávajte tovar ani službu
Viac ako na samotný produkt alebo službu sa zamerajte sami na seba. Uvedomte si, že cudzia osoba dá svoje peniaze radšej niekomu, z koho má dobrý pocit, komu dôveruje. Predávajte preto seba. Povedzte príhody, ktoré ich rozosmejú. Buďte príjemní, dobre oblečení a netlačte na pílu.

4. Snažte sa pomôcť
Vaši potenciálni zákazníci vás nemôžu vnímať ako otravného predajcu, s akými sa stretli mnohokrát, ale za nápomocnú osobu, ktorá bude mať riešenie ich problému. Jedným z hlavných dôvodov nákupu nového produktu, že ľudia majú problém, ktorý sa jeho kúpou snažia vyriešiť. To majte pri predaji na pamäti.

5. Pýtajte sa otázky a pozorne počúvajte
Dôležitejšie ako hovoriť, je zákazníka dobre počúvať. Tým získate cenná informácie, ktoré môžete využiť v ďalších fázach procesu predaja. Preto počúvajte a pýtajte sa správne otázky, ktoré vám pomôžu odhaliť potreby zákazníka. Zároveň tým u neho zvýšite pocit pohodlia a začne vám viac veriť. Len nech to nepôsobí ako výsluch!

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1096
EUR-CZK
25.843
EUR-HUF
331.53
EUR-PLN
4.3248
EUR-GBP
0.89093
Neprehliadnite
Citát dňa
„Najviac strachu som si v živote prežil kvôli veciam, ktoré sa nakoniec nikdy nestali.“
- Mark Twain

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist