Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Práca & podnikanie

Deväť z desiatich ľudí by obetovalo plat na úkor zmysluplnejšej práce

USPECH.MNE.SK    |    07.11.2018
Je plat najväčšou motiváciu k tomu, aby ste vstávali ráno do práce? V minulosti sa hovorilo, že sa mu môže rovnať zmysel danej práce. Teraz sa ukazuje, že ten zmysel môže byť väčším motivačným faktorom.

Škola biznisu na Harvarde urobila vlani výskum, ktorý sa týkal zmysluplnosti zamestnania. Dotazník s rozličnými otázkami dostalo 2 285 amerických profesionálov v 26 odvetviach, ktorí patrili medzi najrôznejšie platové kategórie, demografické skupiny a pracovali vo firmách rôznych veľkostí.

Táto štúdia zistila, že viac ako deväť pracovníkov z desiatich by bolo ochotných obetovať určitú časť svojej výplaty, ak by ich práce bola zmysluplnejšia. Rozdiely medzi vekovými či platovými skupinami boli pritom zanedbateľné.

Zaujímavá otázka však bola, koľko zo svojho platu by boli pri takomto rozhodnutí ľudia ochotní obetovať. Priemernou odpoveďou bolo 23 % z budúcich celoživotných zárobkov.

Toto číslo korešponduje aj s jedným ďalším nedávnym výskumom, ktorý ukázal, že takmer 80 % opýtaných žien by malo radšej starostlivého šéfa snažiaceho sa poskytnúť im zmysluplnejšiu prácu, ako by mali akceptovať zvýšenie platu o 20 %.

Bolo by zaujímavé sledovať, ako by podobné štúdie dopadli na Slovensku, kde síce priemerný zamestnanec zarobí podľa štatistík už tisíc eur mesačne, ale u väčšiny to stále neplatí...

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!

Zdieľať na Facebooku
Kurzy mien
(ECB)
EUR-USD
1.1354
EUR-CZK
25.646
EUR-HUF
313.29
EUR-PLN
4.2834
EUR-GBP
0.86280
Neprehliadnite
Citát dňa
„Musíte bojovať, aby ste dosiahli svoj sen. Musíte sa obetovať a tvrdo preň pracovať.“
- Lionel Messi

Viac citátov »
Rozvíjajte sa s nami!
Najnovšie články
© 2019 MNE.sk.  |  Vytvorené v Partizánskom  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist