Rozvíjajte sa s nami. Pridajte sa k nám aj na Facebooku:

Powered by Jasper Roberts - Blog

Život & vzťahy

Prečo nám pomáha opätovné sledovanie obľúbených seriálov?

Hoci viete, ako váš obľúbený seriál dopadne, ale aj tak si ho pozriete pozrieť znova. Po druhýkrát, možno po tretíkrát... Nič zlé však na tom nie je a dokonca to na nás pôsobí priaznivo.

Ak ste milovali Priateľov a sledovali ste ich už trikrát, môžete im dať šancu aj po štvrtý raz. Hoci z toho nebudete takí vzrušení ako zo sledovanie nového seriálu, ktorého zvraty ešte nepoznáte, podľa vedcov si tým urobíte dobre.

Okrem toho, že vám opakované sledovanie obľúbeného seriálu umožní všimnúť si detaily, ktoré ste v minulosti nezaregistrovali, a mohli zmeniť pohľad na niektoré postavy, vedci z Chicagskej univerzity prišli na to, že si seriály opakovanými pozretiami dokážete užívať aj napriek tomu, že vydávate menej mentálnej energie.

Navyše pri sledovaní repríz obľúbeného seriálu na vás doľahne nostalgia a sentiment, ktoré nám umožnia uvedomiť si, že náš život nie je taký banálny ako sa môže zdať. Hovorí nám to tiež, že v našich životoch sme zažili a ešte zažijeme zmysluplné momenty a skúsenosti.

Takéto sledovanie nás mentálne upokojuje, pôsobí na nás blahodárne. Tiež, keď počujete v seriáli pesničku, ktorú ste nepočuli už roky či desaťročia, tak vás dokáže vrátiť v čase a vy si vybavíte pozitívne spomienky na minulosť.

Toto všetko má terapeutické účinky najmä vtedy, ak sa cítime nervózne alebo napäto. Ak teda budete nabudúce chcieť opäť sledovať seriál, ktorý ste už niekoľkokrát videli, spomeňte si na to, že je to pre vaše mentálne zdravie pozitívne, a neváhajte.

Zdieľať článok na Facebooku

Zaujal vás tento článok?

Staňte sa naším fanúšikom a nepremeškajte ďalšiu príležitosť rásť!
V akej oblasti chcete pomôcť?
© 2023 MNE.sk.  |  Webdesign by Streftec

Kontakt   |   Reklama   |   Facebook   |   Cookies a os. údaje TOPlist